Таблетки від тиску при цукровому діабеті 2 типу, ліки


Артеріальна гіпертензія досить часто діагностується у хворих на цукровий діабет 1 та 2 типу. Іноді патологія розвивається набагато раніше метаболічного використовуються, в деяких випадках причиною підвищеного артеріального тиску є порушення роботи нирок (нефропатія). Провокуючими факторами можуть виступати і стресові стани, атеросклероз, отруєння важкими металами, дефіцит магнію. Лікування гіпертонії при инсулинонезависимом цукровому діабеті 2 типу допомагає уникнути розвитку важких ускладнень, поліпшити стан хворого.

Інгібітори АПФ

Які ліки можна пити при цукровому діабеті, щоб знизити артеріальний тиск? Препарати групи інгібіторів АПФ блокують ферменти, що виробляють гормон ангіотензин, який сприяє звуженню судин і стимулює кору надниркових синтезувати гормони, що затримують натрій і воду в організмі людини. Під час терапії гіпотензивними препаратами класу інгібіторів АПФ від тиску при цукровому діабеті 2 типу відбувається розширення судин, припиняється накопичення натрію і зайвої рідини, в результаті АТ знижується.

Список таблеток від високого тиску, які можна пити при цукровому діабеті 2 типу:

 • Каптоприл.
 • Еналаприл.
 • Периндоприл.
 • Раміприл.
 • Квинаприл.
 • Ці препарати призначають хворим на гіпертонію, тому що вони захищають нирки, уповільнюють розвиток нефропатії. Ліки в невеликих дозах застосовують для профілактики патологічних процесів в органах сечовидільної системи.

  Терапевтичний ефект від прийому інгібіторів АПФ з’являється поступово. Але не всім такі таблетки підходять, у деяких пацієнтів спостерігається побічна дія у вигляді упорного кашлю, а деяким хворим лікування не допомагає. У таких випадках призначають препарати інших груп.

  Сартани

  Таблетки от давления при сахарном диабете 2 типа, лекарства

  Блокатори рецепторів ангіотензину II (БРА) або сартани блокують процес перетворення гормону в нирках, який викликає підвищення артеріального тиску. БРА не впливають на обмінні процеси, підвищують чутливість тканин організму до інсуліну.

  Позитивний ефект при гіпертонії сартани надають якщо збільшений лівий шлуночок, що часто виникає на тлі гіпертонії та серцевої недостатності. Ліки від тиску даної групи добре переносяться пацієнтами при цукровому діабеті 2 типу. Застосовувати засоби можна в якості монотерапії або для лікування в комплексі з сечогінними препаратами.

  Список препаратів (сартани) від гіпертонії для зниження тиску, які можна приймати при цукровому діабеті 2 типу:

 • Лозартан.
 • Вальсартан.
 • Эпросартан.
 • Азилсартан.
 • Кандесартан.
 • Лікування БРА має набагато менше побічних ефектів, ніж інгібіторами АПФ. Максимальна дія ліків спостерігається через 2 тижні після початку терапії. Доведено, що сартани захищають нирки, зменшуючи виділення білка з сечею.

  Сечогінні препарати

  Таблетки от давления при сахарном диабете 2 типа, лекарства

  Сечогінні засоби посилюють дію інгібіторів АПФ, тому призначаються при комплексному лікуванні. Тиазидоподобные сечогінні засоби мають м’яку дію при цукровому діабеті 2 типу, слабо впливають на виведення калію, рівень глюкози та ліпідів у крові, що не порушують функціонування нирок. До даної групи відноситься Індапамід і Арефон-ретард. Медикаменти надають нефропротекторна дія на будь-якій стадії ураження органу.

  Індапамід сприяє розширенню судин, стимулює вироблення блокаторів агрегації тромбоцитів, в результаті прийому препарату при цукровому діабеті 2 типу знижується передсерцева навантаження, артеріальний тиск. Індапамід у терапевтичних дозах викликає тільки гіпотензивну дію без значного збільшення об’єму сечі, що виділяється. Основна область дії Індапаміду – це судинна система і ниркова тканина.

  Лікування Индапамидом не впливає на обмінні процеси в організмі, тому не підвищує рівень глюкози, ліпопротеїдів низької щільності в крові. Індапамід швидко всмоктує їх ШКТ, але це не зменшує його ефективність, прийом їжі трохи уповільнює абсорбцію.

  Індапамід пролонгованої дії дозволяє зменшити кількість прийому ліків. Лікувальний ефект досягається до кінця першого тижня прийому таблеток. У добу необхідно пити по одній капсулі.

  Які сечогінні таблетки можна пити від підвищеного тиску при цукровому діабеті?

 • Індапамід.
 • Арефон-ретард.
 • Верошпірон.
 • Лазикс.
 • Сечогінні таблетки призначають від підвищеного тиску (есенціальної гіпертензії) при цукровому діабеті 2 типу. Підбирати препарати повинен лікуючий лікар з урахуванням ступеня тяжкості захворювання, наявності ураження ниркової тканини, протипоказань.

  Фуросемід і Лазикс призначають при сильній набряклості в поєднанні з інгібіторами АПФ. При цьому у хворих, які страждають нирковою недостатністю, покращується функціонування ураженого органу. Препарати вимивають з організму калій, тому необхідно додатково приймати калийсодержащие кошти (Аспаркам).

  Верошпірон не вимиває калій з організму хворого, але заборонений до застосування при нирковій недостатності. При цукровому діабеті лікування таким препаратом призначають дуже рідко.

  Блокатори кальцієвих каналів

  Таблетки от давления при сахарном диабете 2 типа, лекарства

  ББК блокують кальцієві канали у серці і кровоносних судинах, зменшуючи їх скоротливу активність. У результаті відбувається розширення артерій, зниження тиску при гіпертонії.

  Список препаратів ББК, які можна приймати при діабеті:

 • Верапаміл.
 • Ніфідіпін.
 • Амлодипін.
 • Фелодипін.
 • Блокатори кальцієвих каналів не беруть участь у метаболічних процесах, мають деякі протипоказання при високому рівні глюкози, порушення роботи серця, не мають нефропротекторными властивостями. ББК розширюють судини головного мозку, це корисно для профілактики інсульту у людей похилого віку. Препарати мають відмінності за ступенем активності і впливу на роботу інших органів, тому призначаються індивідуально.

  Заборонені медикаменти

  Таблетки от давления при сахарном диабете 2 типа, лекарства

  Які гіпотензивні таблетки шкідливі діабетикам? До заборонених, шкідливим сечогінних засобів при цукровому діабеті відноситься Гіпотіазид (тіазидний діуретик). Ці пігулки можуть підвищувати рівень глікемії і шкідливого холестерину в крові. При наявності ниркової недостатності у хворого може відбутися погіршення функціонування органу. Пацієнтам при гіпертонії призначають сечогінні інших груп.

  Препарат Атенолол (β1-аденоблокатор) при цукровому діабеті 1 та 2 типу викликає підвищення або зниження рівня глікемії.

  З обережністю призначають при ураженні нирок, серця. При нефропатіях Атенолол може стати причиною різкого зниження артеріального тиску.

  Ліки порушує метаболічні процеси, виявляє велику кількість побічних дій з боку нервової, травної, серцево-судинної системи. На фоні прийому Атенололу при цукровому діабеті 2 типу спостерігається дуже низький артеріальний тиск. Це викликає різке погіршення самопочуття. Прийом препарату ускладнює діагностування рівня глікемії в крові. У інсулінозалежних хворих Атенолол може спричинити гіпоглікемію з-за порушення вивільнення глюкози з печінки, вироблення інсуліну. Лікарю складно правильно поставити діагноз, так як симптоми менш виражені.

  До того ж Атенолол знижує чутливість тканин організму до інсуліну, що призводить до погіршення стану хворих на діабет 2 типу, порушення балансу шкідливого і корисного холестерину, сприяє гіперглікемії. Прийом Атенололу не можна різко припиняти, необхідно проконсультуватися з лікарем з приводу його заміни і переходу на інші засоби. Наукові дослідження доводять, що тривале застосування Атенололу у пацієнтів, які страждають гіпертонією, поступово призводить до розвитку цукрового діабету 2 типу, так як знижується сприйнятливість тканин до інсуліну.

  Альтернативою Атенололу є Небилет, це β-блокатор, який не впливає на метаболізм і має виражену судинорозширювальну дію.

  Таблетки від гіпертонії при цукровому діабеті повинні підбиратися і призначатися лікарем з урахуванням індивідуальних особливостей пацієнта, наявності протипоказань, ступеня тяжкості патології. Не рекомендується застосовувати β-блокатори (Атенолол), петльові діуретики, так як ці препарати негативно впливають на обмінні процеси, підвищують рівень глікемії і холестерину низької щільності. До переліку корисних препаратів відносяться сартани, тиазидоподобные діуретики (Індапамід), інгібітори АПФ.