Симптоми перелому мізинця на нозі


Перелом мізинця на нозі зустрічається досить часто. Слід приділяти таку травму багато уваги, так як відсутність лікування може призвести до різних ускладнень. Як тільки симптоми перелому мізинця будуть виявлені, хворому потрібно відвідати медичний заклад.

Характеристика перелому

Перелом мізинця на нозі може бути декількох видів. Палець володіє трьома фалангами, тому виділяють кілька типів травми:

 • локальну;
 • абсолютну;
 • часткову;
 • закриту;
 • без зміщення або з ним;
 • відкриту.
 • Пошкодження ноги є частою травмою у активних людей, які займаються спортом або іншими видами фізичної діяльності. Найчастіше перелом зустрічається у футболістів. Проте необов’язково займатися фізичною культурою, щоб отримати травму. Не є рідкістю перелом пальця, отриманий в побутових умовах.

  Мають значення фізіологічні особливості організму пацієнта. Якщо кістки сильно ослаблені, то ймовірність травми багаторазово зростає. Грає роль вік хворого та наявність захворювання. До погіршення стану кісток призводять такі хвороби:Симптомы перелома мизинца на ноге

 • остеопороз;
 • остеомієліт;
 • гіперпаратиреоз.
 • При пошкодженні мізинця на нозі симптоми надзвичайно важливі. Слід диференціювати травму від удару, так як хворий не завжди може визначити наявність перелому мізинця на нозі правильно. Якщо було отримано ушкодження, то у хворого виникнуть такі ознаки:

 • гематоми;
 • набряки;
 • сильний біль;
 • почервоніння шкіри;
 • при відкритій формі ушкодження є порушення цілісності м’яких тканин.
 • Такі симптоми характеризують багато видів травм, у тому числі простий забій. Тому слід розпізнавати характерні особливості. Палець може перебувати в ненормальний стан, що вказує на зміщення кістки, і можна робити припущення про наявність пошкодження.

  Симптомы перелома мизинца на ногеПри промацуванні виникає хрускіт або інший звук. Якщо характер травми сильний, то пацієнт повністю не може поворухнути хворим пальцем. У деяких випадках посилюється набряк, що поширюється на частину ноги.

  При переломі мізинця можуть бути ускладнення. Вони представлені наступними проявами:

 • шкіра навколо пальця стає синьою або сіруватою;
 • у хворого спостерігається рясне кровотеча;
 • пацієнт відчуває, що зламаний палець німіє і холоне.
 • Що робити при травмі?

  При пошкодженні пальця необхідно надати першу допомогу хворому. Пацієнт повинен підняти постраждалу ногу і намагатися не рухати її. При відкритій формі пошкодження слід обробити рану з допомогою антисептичного засобу. Для запобігання набряку і зниження болю можна застосувати холодний компрес. Слід прикладати акуратно, щоб діями не викликати посилення больових відчуттів.

  Симптомы перелома мизинца на ногеЩоб виключити випадкові руху, рекомендується мізинець перебинтувати разом з сусіднім пальцем. При сильному больовому синдромі допускається використання болезаспокійливих ліків. Пацієнта обов’язково потрібно доставити в лікарню.

  У медичному закладі хворому зроблять рентген, що дозволить з’ясувати характер пошкодження і призначити лікування. Крім того, можна диференціювати травму від удару та інших пошкоджень. Якщо була пошкоджена пластина нігтя, то фахівець призначає перфорацію за бажанням пацієнта. Застосовується спеціальний лонгет, якщо травма торкнулася основну і середню фалангу. Якщо характер пошкодження є незначним, то використовують стрічку з гіпсу.

  При наявності серйозного характеру ушкодження зі зміщенням потрібно виконати репозицію кісток. Оперативна методика здійснюється з допомогою місцевого наркозу, тому неприємних відчуттів хворий уникне. Після перелому застосовують накладання гіпсу. Пацієнту потрібно протягом деякого часу перебувати без руху. Під час лікування може застосовуватися вітамінотерапія, лікувальна фізкультура, або масаж.

  Відновлення та ускладнення

  Симптомы перелома мизинца на ногеВажливо стежити за тим, як пошкоджений палець заживає. Для прискорення цього процесу потрібно приділити час лікувальної фізкультури. Крім того, пацієнтові рекомендується приймати препарати, які дозволяють зміцнити кістки. Лікарські засоби призначаються тільки лікарем. Потрібно дотримуватися дозування при прийомі. Етап відновлення триває протягом 1,5 місяця. Залежно від наявності ускладнень цей період може збільшитися або зменшитися, якщо одужання йде за планом.

  Потрібно врахувати індивідуальні особливості організму. У літньому віці кістки зростаються значно довше, ніж у молодих людей. Якщо відновлювальний етап занадто затягнувся, то хворому потрібно відвідати лікаря і зробити рентген.

  Звичайне пошкодження пальця буде гоїтися швидко, але розвиток ускладнень вносить свої корективи в етап одужання.

  Поява ускладнень пов’язано не тільки з характером травми. Часто такі процеси виникають при відсутності лікування або неправильне здійснення процедур. Якщо допомога надана пізно, то це теж погіршує ситуацію.

  Часто під нігтем пошкодженого пальця скупчується кров, в результаті чого виникає гематома. При відсутності можливості усунути гематому фахівець може видалити сам ніготь. Подібна процедура здійснюється і в тому випадку, якщо ніготь при переломі був сильно травмований.

  Хворий повинен після загоєння пальця використовувати зручне взуття, яка не буде натирати мізинець. Рекомендується періодично застосовувати лікарські засоби, які спрямовані на зміцнення кісток. Такі кошти використовуються тільки після отримання рекомендацій від фахівця.

  Таким чином, кожній людині необхідно розуміти, що самостійне лікування може бути небезпечним. Відсутність потрібних знань призводить до поганого результату. При появі ознак ушкодження пальця потрібно доставити пацієнта в медичний пункт. Слід дотримувати акуратність при транспортуванні хворого.

  Симптомы перелома мизинца на ноге