Симптоми хвороби Форестьє


Хвороба Форестьє — це дуже рідкісне захворювання. Коли вона вражає людину, то кісткова тканина розростається на м’язи, м’язову тканину, сухожилля, тобто утворюється не там, де їй належить бути при нормальному стані. З-за того, що виникає така патологія, кінцівку хворого дуже страждає, в найбільш важких формах цієї хвороби вона може взагалі перестати рухатися і виконувати свою функцію. Але найчастіше ця хвороба вражає хребет і ті зони, які перебувають від нього в безпосередній близькості.

Лікарі говорять про те, що хвороба Форестьє — це захворювання швидше чоловіче, ніж жіноче: чоловіки страждають від неї в 2 рази частіше. В основному хворіють люди літнього та похилого віку, після 50 років. Було зафіксовано дуже мало випадків, коли цією хворобою хворіють люди молодого віку.

Хвороба Форестьє не виникає сама по собі, є деякі фактори, які можуть спровокувати її, якщо людина ставиться до свого здоров’я халатно і залишив ці чинники без уваги. Це надмірна вага, проблеми з артеріальним тиском, гіпертонія і гіпертонічна хвороба, різні форми цукрового діабету. Якщо людина страждає від чого-то перерахованого вище, він автоматично потрапляє в групу ризику, йому неодмінно треба зайнятися своїм здоров’ям і все виправити, поки не стало надто пізно.

Особливо слід звернути на себе увагу тим, хто страждає надмірною вагою.

Цей фактор дуже сильно псує здоров’я людини, тому від надмірної ваги потрібно позбавлятися в обов’язковому порядку.

Як проявляє себе хворобу

В першу чергу людина відчуває дискомфорт в хребті. Він дуже довго може не звертати на це уваги, так як вважає, що це явище звичайне, списує це на просту втому, сильні фізичні навантаження, малорухливий спосіб життя, підняття тягарів. Але потім, через якийсь час, хвороба почне проявляти себе більш явно: людині стане все важче і важче рухатися, особливо тоді, коли ситуація вимагає від нього зробити різкий рух (наприклад, якщо його хтось покликав, і треба швидко озирнутися).

Симптомы болезни ФорестьеПотім людини почнуть переслідувати досить сильні болі, які будуть поширюватися не тільки по спинному відділу, але і з шийного, поперекового, грудного, не маючи певного місця локалізації. Сьогодні може боліти шия, а завтра буде відчуватися біль в грудях набагато сильніше. Для того щоб діагностувати хворобу Форестьє, потрібно зробити рентген, на якому будуть видні всі проблемні місця. Досвідченому лікареві не складе труднощів розпізнати цю хворобу на рентгені. Причому проблеми видно під будь-яким кутом зору, тобто помилитися і не помітити хворобу на рентгені практично неможливо. Форестьє успішно піддається лікуванню, тобто не є невиліковним захворюванням.

Етіологія і патогенез хвороби

Симптомы болезни ФорестьеЛікарі до цих пір сперечаються про те, що ж саме викликає цю хворобу, і вони ще не прийшли до єдиної думки на цей рахунок. Одні стверджують, що якщо це захворювання людей похилого віку, то виною всьому вікові зміни, які неминуче відбуваються в кістковій тканині кожної людини, порушується її сполучна тканина, — виходить, що всьому виною старість. Але деякі не погоджуються з таким трактуванням і пропонують свою. Вони вважають, що хвороба розвивається із-за того, що у людини є хронічні інфекційні захворювання, і оскільки постійно йде процес інтоксикації, то це і провокує розвиток Форестьє в літньому віці.

Але лікарі єдині в своїх переконаннях, що цією хворобою найчастіше страждають люди широкої кістки, великі, мають надлишкову вагу тіла.

Симптоми хвороби

Найчастіше хвороба вражає хребет, особливо його шийний відділ. Лікаря відразу повинно насторожити те, що хворий приходить до нього із скаргами на відчуття дискомфорту при русі, ускладнений рух.

Симптомы болезни ФорестьеПри Форестьє симптоми звичайно, на перших порах хвороби, не відчуваються. Немає яскраво вираженого болю, вона з’являється і починає серйозно турбувати пізніше. Біль може спостерігатися в області п’ят, плечових суглобів, кісток тазу, але зазвичай вона носить короткочасний характер, зникає так само раптово, як і з’явилася, і навряд чи людина необізнана стане пов’язувати таку біль з хворобою — можливо, він знайде їй якісь інші, цілком розумні причини.

Також людина поскаржиться на те, що йому стало важко рухатися. Якщо він уважно ставився до свого стану і аналізував його, то швидко зрозуміє, що такі відчуття відзначаються вранці, коли хребет ще не відійшов після сну, і у вечірній час, коли день пройшов, а хребет був досить навантажений. Це може виникнути і після фізичного навантаження або тривалого сидіння на одному місці майже без руху.

Якщо вчасно не зайнятися собою, то незабаром стане ясно, що такі симптоми лише набирають чинності, і в найстрашніших випадках це може призвести до того, що хребет або ж деякі його відділи будуть повністю знерухомлені, що загрожує людині повним паралічем.

Симптомы болезни ФорестьеЯкщо хвороба зачіпає тільки шийний відділ, то хребці дуже сильно розростаються, подібно шипам, вони здатні навіть перекривати собою стравохід і заважати нормальному проковтування їжі. Найчастіше пацієнти приходять на прийом до лікаря саме з такими скаргами. Діагностується така хвороба тільки професіоналами, причому ортопедом і рентгенологом відразу.

Для того, щоб з точністю говорити, що це хвороба Форестьє, потрібно провести повне і досконале обстеження всього хребта. Якщо просто зробити звичайний рентген, то є ймовірність помилки, що лікарі переплутають хвороба Форестьє з спондильозом. Найнеприємніше те, що характерні ознаки цієї хвороби можуть з’являтися тільки через 10 років після її виникнення, тобто весь цей час людина буде жити в невіданні і навіть не підозрювати про неї. Аналіз крові при Форестьє потрібен для того, щоб переконатися, чи немає в організмі запального процесу.

Лікування хвороби

Так як лікарі ще не встановили чітко, що саме викликає цю хворобу, то і питання про її лікуванні залишається відкритим. Лікарі шукають способи, як можна успішно її лікувати, проводять з цього приводу спеціальні дослідження і експерименти. Єдине, що поки можуть зробити доктора, — це полегшити біль при хворобі, вони прописують пацієнтові якийсь вид знеболювального для спеціального прийому.

Також призначається симптоматична терапія:

  • лікування із застосуванням магнітів;
  • лікування за допомогою лазера;
  • різні водні процедури;
  • лікувальні ванни;
  • масаж.
  • Якщо біль не купірується за допомогою таблеток, то пацієнту призначають ін’єкції спеціальних препаратів, а також мазі, які можуть полегшити його стан.

    Симптомы болезни Форестье