Що робити при струсі мозку?


Що робити при струсі мозку, як надати першу допомогу потерпілому? Відповідь на це питання повинен знати кожна людина, адже непередбачена ситуація може трапитися в будь-який момент. При струсі головного мозку легкого стадії спостерігаються зовнішні пошкодження. При цьому всі функції працюють у звичному режимі». Особливу небезпеку тягне за собою сильний струс мозку.

Клінічна картина травми

Визначити тяжкість ураження може тільки фахівець. Нерідко травма даного типу вимагає перебування в умовах стаціонару. Визначити сильну травму можна за особливими ознаками. Удар або забій може викликати такі симптоми:

 • головний біль;
 • напад нудоти;
 • блювоту;
 • запаморочення;
 • порушення координації;
 • втрату свідомості.
 • Тривалість клінічної картини залежить від ступеня ураження та індивідуальних особливостей організму. Загальні симптоми можуть доповнитися шумом у вухах і роздвоєння в очах. При цьому реакція людини утруднена. На сильний струс вказує повільне реагування зіниць.

  Ознаки травми можуть виявитися відразу або через кілька діб. Тому, після отримання сильного удару за станом людини необхідно ретельно спостерігати. Струс мозку часто супроводжується надмірною пітливістю, порушенням сну і болем в очних яблуках.

  В деяких випадках симптоми травми можуть бути відсутніми. Людина просто не звертає уваги на власний стан. Насправді це дуже небезпечно. Без дослідження головного мозку зберігається висока ймовірність розвитку крововиливу.

  Як не слід поступати?

  Що не можна робити при струсі мозку у дитини? При наданні першої допомоги, головне, не погіршити ситуацію. Після отримання травми кров починає кидати від місця ураження, але згодом вона повертається. В результаті чого відбувається утворення гематоми, набряку та підвищення внутрішньочерепного тиску. Це часто провокує посилення больових відчуттів і погіршення загального стану у дітей.

  Что делать при сотрясении мозга?Струс мозку має супроводжуватися негайною госпіталізацією. До приїзду бригади швидкої допомоги бажано не чіпати людини. Травми даного типу вимагають особливого поводження з пацієнтом.

  Якщо людина впала, необхідно відкрити доступ до кисню. Бажано перевірити наявність пульсу і ознак життя. Повертати і піднімати людини ні в якому разі не можна!

  Ще однією поширеною помилкою надання першої допомоги в домашніх умовах є прийом таблеток. Потерпілому не можна давати ліки. Певний препарат може призначити фахівець після оцінки стану пацієнта.

  Поставити правильний діагноз може тільки лікар, і проведення будь-яких маніпуляцій у домашніх умовах часто тільки погіршує ситуацію.

  Допомога при незначній травмі

  Якщо травма була отримана під час занять спортом, то тренування слід негайно припинити. Бажано укласти людини на ліжко з високим узголів’ям. Слід виключити джерела шуму і світла.

  До місця удару бажано прикласти холод. Це дозволить полегшити біль і знизити ймовірність розвитку набряклості. Можна запропонувати потерпілому трохи солодкого чаю, але тільки в тому випадку, якщо її мучить спрага.

  Что делать при сотрясении мозга?Необхідно постійно стежити за станом потерпілого, промацувати пульс та міряти тиск. Це дозволить уникнути серйозних ускладнень.

  Після струсу мозку бажано викликати бригаду швидкої допомоги. Навіть у тому випадку, якщо людина відчуває себе добре. Деякі ознаки ушкодження можуть дати про себе знати тільки через кілька діб. У цьому випадку зберігається високий ризик важких ускладнень.

  Короткочасні епізоди втрати свідомості і порушення з боку серцево-судинної системи вказують на серйозне пошкодження. Спроби впоратися з проблемою в домашніх умовах чреваті серйозними наслідками. Зберігається висока ймовірність крововиливу в головний мозок.

  Перша допомога при струсі

  Лікування струсу проводиться виключно лікарем після проведення діагностичних заходів. Для визначення стану людини необхідно зробити рентгенографію черепа, эхосонографию, магнітно-резонансну терапію та электроэнцефалографию.

  Після отримання травми потерпілому необхідно забезпечити повний спокій. Чоловік не повинен рухатися, бажано укласти його на тверду поверхню, при цьому слід розстебнути одяг для полегшення надходження повітря.

  До огляду фахівця не варто давати лікарські препарати і рідина. Це може закінчитися нападом блювоти.

  Что делать при сотрясении мозга?Якщо людина скаржиться на запаморочення і шум у вухах, необхідно укласти його на тверду поверхню. Дана клінічна картина може вказувати на пошкодження шиї, і доцільно зафіксувати її за допомогою імпровізованої шини. З цією метою застосовується валик, який підкладається під голову і шию.

  Необхідно викликати бригаду швидкої допомоги. Самостійно намагатися транспортувати постраждалого в лікарню не рекомендується.

  Якщо сильна травма голови супроводжується втратою свідомості, необхідно привести людину до тями за допомогою ватки з нашатирним спиртом. Наростаючий головний біль, напад нудоти і блювоти можуть вказувати на інтенсивне підвищення внутрішньочерепного тиску.

  Не варто намагатися допомогти людині в домашніх умовах. Травми головного мозку можна вилікувати за допомогою чудодійних настоянок або відварів. Людини повинен оглянути компетентний фахівець.

  Что делать при сотрясении мозга?