Що робити коли підвернув ногу?


Якщо підвернула ногу, що робити? Таке питання часто задають лікаря-травматолога. Привести до того, що людина підвернув ногу, може біг по дуже слизькій поверхні, просте спускання по сходах або поспіх під час ходьби. Таке часто трапляється навіть на абсолютно рівній поверхні.

Особливості травми

Після того як ви подвернули ногу, опухла щиколотка, що це означає? Це є ознакою того, що існує якесь пошкодження ноги. Результат цього процесу може бути наступний:

 1. Якщо людина підвернув ногу, і при цьому з’явилася пухлина в щиколотці, це може говорити про розтягненні зв’язок. Дана травма дає болі в нозі при ходьбі, але пересуватися ви при цьому можете. Якщо застосовувати правильне лікування, то травма повністю проходить приблизно через 2 тижні.
 2. Можливо, це надрив зв’язок. Дана травма являє собою неповний розрив однієї або ж пари зв’язок. У такій ситуації суглоб робиться нестабільним, а подвернутая нога викликає сильні болі при пересуванні. Дотримуючись дуже точно всіх рекомендацій лікаря, від каліцтва позбутися можна вже через місяць.
 3. Буває, що відбувається повний розрив зв’язок. З цією травмою фактично не представляється можливим самостійно пересуватися, так як при наступі на ногу тут же відчувається дуже сильний біль. Коли виникає необхідність, лікар може призначити оперативне втручання. Період оправления від таких травм триває приблизно 2 місяці.
 4. Ще можна вивихнути ногу. У конкретному випадку порушується суглобова капсула. Дана травма лікується мінімум 10 тижнів. Якщо гіпс зняти раніше часу, то це може послужити розвитку особливої хвороби, такий як звичний вивих гомілковостопного суглоба.
 5. Може статися підвивих стопи. Тут несильно зміщуються кістки при нанесенні травми. А ось дізнатися, наскільки все серйозно, можна тільки зробивши рентгенівський знімок.
 6. Найгіршим варіантом, коли людина підвертає ногу, може бути тільки перелом кісток. Статися може при невдалому падінні або ж стрибку з висоти. Коли відбувається приземлення, підкручується стопа, і в цей час буває удар. Після того як стався перелом, період реабілітації становить близько 6 тижнів. Якщо ж травма виявилася надто важкою, то лікування триває кілька місяців.

Підвернула ногу, опухла щиколотка, що робити? Слід перевірити, чи не трапився перелом. Для цього достатньо поворушити пальцями ноги. Якщо відчуття особливої болю немає, то і перелом відсутня. Однак звернення до лікаря-травматолога не варто відкладати в довгий ящик.

Що робити, якщо щиколотка набрякла і сильно болить? Можна зробити деякі дії, якщо ви подвернули ногу, а медична допомога поки недоступна:

Что делать когда подвернул ногу?

 1. Після того як стався вивих або підвивих щиколотки, її необхідно як слід зафіксувати. Найпростіше — це перебинтувати пошкоджене місце. Краще не сильно перебинтовувати ногу, щоб вона не посиніла. Пов’язка може бути абсолютно будь-яка (шарф, бинт, хустку або марля). Весь процес варто починати від середини стопи, періодично обертаючи саму пов’язку поперек ступні. Для фіксації кінцівки цілком вистачить 2-3 шарів.
 2. До місця пухлини прикладається холод. Якщо ж підверніть ногу будинку, тоді з холодильника варто взяти що-небудь холодне. Якщо травма відбувається на вулиці, тоді тканину слід намочити у воді. Дана міра вважається найефективнішою в перші 2 години після травми ноги.
 3. Дуже важливо дотримуватися інтервалів між прикладываниями холоду. Спочатку 10 хвилин, потім перерва довжиною 20 хвилин, потім знову прикладаємо і так далі протягом деякого часу.
 4. Для того щоб кровопостачання було хорошим, краще всього ногу куди-небудь порушити.
 5. Всі порізи і садна відразу обробляються зеленкою або перекисом водню.
 6. Кращими ліками при подворачивании ноги вважаються певні мазі і гелі, які легко придбати в аптеці.

Огляд травматолога і лікування

Что делать когда подвернул ногу?

Після того як ви подвернули ногу і зробили перші заходи допомоги, треба іти до лікаря. Вас огляне спеціаліст, зробить необхідні знімки і призначить лікування. В план лікування входять фізіотерапевтичні процедури, а також прийом лікарських препаратів.

Коли ви подвернули ногу, і результати огляду виявилися більш серйозними, ніж передбачалося, лікар може призначити спостереження в стаціонарі.

Що робити, якщо немає перелому? У такому випадку лікар порадить проводити лікування в домашніх умовах. В даній ситуації можна робити такі процедури:

 1. Якщо мучить біль, і з’являється пухлина, слід застосовувати ванночки для ніг з морською сіллю (температура води — 36 градусів). Курс лікування становить 10 днів.
 2. Використання народних методів теж не зашкодить. Ефективними вважаються компреси з лопуха, соку алое або звичайного капустяного листа. Дані методи значно зменшать пухлина в розмірах.
 3. Можна просто в спокої залишити хвору ногу. Якщо сталося так, що підвернув ногу, то краще всього буде зняти з неї будь-які фізичні навантаження.

Безсумнівно, краще всього акуратно пересуватися, тим самим не травмувати свої ноги.

Что делать когда подвернул ногу?