Можна пити пиво при цукровому діабеті 2 типу


Діабет 1 і 2 типу накладає обмеження на споживання деяких продуктів. При цьому діагнозі доведеться відмовитися від багатьох звичок, включаючи споживання великої кількості алкоголю.

Чому не можна алкоголь?

В алкоголь у великій кількості присутній етиловий спирт. Саме по собі це речовина ніяк не впливає на рівень глюкози в крові хворого, однак у складі алкоголю часто присутня велика кількість простих вуглеводів, які дуже швидко засвоюються організмом, тим самим провокуючи стрибок глюкози.

Алкоголь, у тому числі і пиво можна пити при цукровому діабеті, проте в дуже помірних кількостях рідко, але тільки при хворобі 2 типу.

Якщо хочеться випити трохи алкоголю, слід віддавати перевагу таким напоїв:

 • сухе вино;
 • світле пиво;
 • сухий мартіні.
 • Категорично не можна вживати різні коктейлі і солодкі вина. Цукру в таких напоях дуже багато, що, безсумнівно, негативно позначиться на самопочутті хворого.

  Діабетикам також заборонено вживати пиво темних сортів, яке підвищує цукор в крові дуже швидко.

  Багато хто цікавиться, чи можна пити світле пиво при цукровому діабеті 1 та 2 типу. Світле пиво допускається, воно містить невелику кількість цукру і не впливає на самопочуття хворого при цукровому діабеті 2 типу, проте кількість напою має бути невеликим.

  Реакція організму на пиво

  Можно ли пить пиво при сахарном диабете 2 типа

  Як впливає пиво на організм діабетика і цукор в його крові залежить від сорту напою. Не існує єдиної таблиці, що описує реакцію організму хворого на різне пиво і залежність того, як зміниться цукор в крові при його вживанні.

  Зміст вуглеводів і цукру в пиві залежить від його сорту. Однозначно можна сказати, що світле пиво при діабеті вживати можна, але в невеликих кількостях, у той час як темне або міцне – категорично ні.

  Сортів світлого пива дуже багато. Визначити реакцію організму на різні напої можна за допомогою глюкометра. Для цього необхідно провести замір рівня цукру в крові відразу ж після вживання склянки пива певного сорту.

  Так, методом проб і помилок хворий зможе з’ясувати, чи підвищує світле пиво конкретного сорту рівень цукру в крові чи ні.

  Як і коли можна пити пиво?

  Можно ли пить пиво при сахарном диабете 2 типа

  Дозволити собі невелику кількість алкогольного напою можуть тільки люди, стан яких стабільно. Так, при компенсованому цукровому діабеті інсулінонезалежного 2 типу можна випити келих пінного напою кілька разів на місяць. При цьому важливо вивчити вміст вуглеводів в конкретному напої.

  Для жінок допустимо вжити не більше трьох келихів в місяць, для чоловіків ця кількість збільшується до чотирьох бокалів. Нестриманість у вживанні цього напою категорично заборонена і тягне за собою різке погіршення стану пацієнта.

  Пиво, вміст простих вуглеводів в якому знижений, можна пити не частіше ніж двічі на тиждень і тільки при компенсованому діабеті. За один прийом не можна випивати більше 250-300 мл напою.

  Діабет 1 типу

  Можно ли пить пиво при сахарном диабете 2 типа

  На питання про те, чи можна пити пиво хворим-діабетикам при інсулінозалежною формою хвороби, лікарі одностайно відповідають, що краще від цього утриматися.

  Справа в тому, що будь-який алкоголь спільно з інсуліном призводить до гіпоглікемії. У стані алкогольного сп’яніння діабетикам складно відрізнити симптоми гіпоглікемії від дії алкоголю, тому нерідко спостерігається летальний результат.

  Пінний напій категорично забороняється у таких випадках:

 • зміна препарату для лікування діабету;
 • декомпенсований цукровий діабет з постійно підвищеним рівнем цукру;
 • серйозне фізичне навантаження.
 • Якщо ж з якоїсь причини хворий дуже хоче випити пиво, прийом алкоголю можна собі дозволити тільки у разі компенсованого діабету. При цьому важливо пам’ятати заходи безпеки:

 • разова доза – не більше 250 гр світлого пива;
 • темні сорти напою заборонені;
 • алкоголь можна пити тільки після щільного прийому їжі;
 • при вживанні алкоголю, кількість введеного інсуліну потрібно скоротити;
 • необхідно попередити оточуючих про можливі наслідки, щоб при необхідності хтось зміг викликати «швидку допомогу».
 • При діабеті 1 типу вживати будь-який алкоголь і пиво зокрема можна тільки на свій страх і ризик. Ніхто не може передбачити, як себе буде почувати хворий, вживши алкоголь.

  Що потрібно пам’ятати?

  Можно ли пить пиво при сахарном диабете 2 типа

  Багато хто цікавиться, чи можна при підвищеному цукрі крові пити пиво. Лікарі попереджають, що вживання невеликої кількості алкоголю допустимо тільки при стійкій компенсації хвороби. В будь-яких інших випадках відповідь однозначна – ні, алкоголь пити не можна.

  Хворому слід пам’ятати кілька правил.

  1. Слід пити пиво, вміст вуглеводів в якому мінімально.
  2. Необхідно контролювати рівень цукру в крові, тому під рукою завжди повинен бути глюкометр.
  3. Якщо глюкометра немає, або стан нестабільно, алкоголь приймати ні в якому разі не можна, це може бути небезпечно для життя.
  4. За один раз пацієнту можна випити не більше 300 мл пінного напою.
  5. Випитий напій повинен бути зафіксований в щоденнику харчування. Денну норму споживання вуглеводів перевищувати не можна.

  Якщо хочеться посидіти в компанії, а світлого напою в меню немає, кращим вибором для діабетика стане безалкогольний напій. Його переваги полягають у відсутності спирту, який не зробить негативний вплив на ін’єкції інсуліну при діабеті 1 типу. В цьому випадку доза ін’єкції не змінюється, так як ризику розвитку гіпоглікемії немає, і хворий повинен враховувати не тільки калорійність напою і вміст вуглеводів.

  При діабеті 2 типу, небезпека полягає не в алкоголі, а в калорійність напою, тому кількість вуглеводів має бути мінімальним, а значить зловживати пінним напоєм і перевищувати допустиму дозу ні в якому разі не можна.