Можна голодувати при цукровому діабеті 2 типу, лікування голодуванням


При цукровому діабеті спостерігається дефіцит інсуліну в крові або недостатня сприйнятливість клітин до цієї речовини. Існує инсулинзависимая і инсулиннезависимая форма цього небезпечного захворювання. При першому типі діабет не виліковується і пацієнт повинен довічно приймати інсулін у вигляді ін’єкцій.

Другий тип цього захворювання характеризується відносним дефіцитом інсуліну. Як правило, ця патологія розвивається при підвищеній масі тіла. Ось тут і виникає питання: чи можна застосовувати голодування при діабеті? Розглянемо його докладніше.

Можна голодувати при неускладненому діабеті 2 типу?

Багато ендокринологи підкреслюють неприпустимість голодування при діабеті. Це пояснюється особливостями дії інсуліну та цукрознижуючих препаратів. Однак діабет і лікувальне голодування – не завжди несумісні речі. Справа в тому, що голодування абсолютно неприпустимо при інсулінозалежному типі цього захворювання.

У той же час при неускладненому цукровому діабеті інсулінонезалежного типу лікувальне голодування цілком допустимо. Кращий відмова від їжі середніх термінів (більше трьох днів).

Якщо в організм перестає потрапляти їжа, то він починає використовувати внутрішні резерви. В першу чергу голодування під час інсулінонезалежного цукрового діабету 2 типу сприяє переробці внутрішніх жирів. Якщо ж пацієнт дотримується питний режим (близько трьох літрів води в день), це допомагає виводити відпрацьовані продукти метаболізму. Відбувається очищення клітин і тканин від шлаків, а заодно і нормалізація всіх обмінних процесів, в тому числі і вуглеводного. У цьому випадку питання, чи можна вилікувати діабет з допомогою голодування, залишається актуальним.

Голодування при діабеті 2 типу

Можно ли голодать при сахарном диабете 2 типа, лечение голоданием

Результати аналізів дають підстави вважати, що чотириденний відмова від їжі в лікувальних цілях значно покращує показання глюкози крові. Деякі фахівці стверджують, що пацієнт може проводити і 10-денний лікувальне голодування. Однак у всіх випадках цей процес повинен супроводжуватися наглядом лікаря. Необхідний постійний контроль глюкози і прийом достатньої кількості рідини.

Отже, можна голодувати при зазначеному цукровому діабеті – це вирішує тільки диабетолог.

Лікувальні заходи проводяться за такою приблизною схемою:

  1. За кілька днів до голодування при цукровому діабеті інсулінонезалежного типу необхідно перейти тільки на рослинну дієту. Додатково треба приймати до 40 грамів оливкової олії;
  2. Перед початком терапії треба зробити клізму;
  3. В перші дні з порожнини рота буде відчуватися ацетоновый запах. То ж буде відбуватися з сечею. Це говорить про початок гіпоглікемічному кризі. Через кілька днів такі явища проходять. У той же час рівень глюкози нормалізується;
  4. Весь період голодування треба випивати достатню кількість води: це допомагає організму виводити шлаки.

Отже, можна голодувати при діабеті другого типу – вирішувати тільки хворому. В період тимчасової відмови від їжі відбувається нормалізація роботи підшлункової і печінки, так як навантаження на ці органи знижуються. Більш того, ознаки діабету у багатьох хворих повністю зникають. Так що варто зважити всі за і проти і проводити курс лікування лише під ретельним контролем лікаря.

Існують рекомендації застосування і більш тривалого голодування – до двох тижнів. Такого підходу дотримуються не всі. Для цього треба пройти комплексне обстеження. Патологічні зміни судин або ускладнення іншого характеру є протипоказаннями для такого лікування.

Для боротьби з періодично виникаючих відчуттям голоду треба виконувати нескладні фізичні вправи.

Як виходити з голодування?

Вихід з цього процесу дуже важливий. Самостійний вихід або порушення всіх вказівок лікаря при цьому може серйозно нашкодити здоров’ю та призвести до прогресування діабету.

У перші дні рекомендується споживати тільки рослинні страви і живильні розчини. Дуже корисні і поживні соки. Надалі треба поступово розширювати меню і вводити в раціон молочні страви, зокрема, сироватку.

На перші дні треба виключити сіль, а також білкову їжу. Безсольової і безбілковою дієти треба дотримуватися протягом трьох днів. Далі меню поступово розширюється. У цей час дуже корисні волоські горіхи: вони допомагають закріпити позитивний ефект лікування.

В період після голодування не потрібно переїдати. Намагайтеся не наїдатися, а вставати з-за столу з відчуттям легкого голоду. Цілком достатньо на перших порах харчуватися два рази на добу.

Чи можна вилікувати діабет лікувальним голодуванням?

Можно ли голодать при сахарном диабете 2 типа, лечение голоданием

Медики рекомендують голодування при цьому захворюванні, проте не більше, ніж на десять днів. Менш тривалий відмова від їжі не дає такого ефекту. Все ж, навіть короткочасне голодування в багатьох випадках показують вражаючі результати, зокрема, стабілізацію рівня глікемії на прийнятному для такого захворювання рівні.

Отже, відповідь на питання, чи можна довгостроково голодувати при цукровому діабеті 2 типу, у багатьох випадках позитивний. У багатьох випадках вдається повністю запобігти розвитку хвороби. Однак це справедливо лише при початкових стадіях цього захворювання.

Завдяки тому, що голодування при цукровому діабеті 2 інсулінонезалежного типу призводить до зниження маси тіла, це позитивно позначається на стані здоров’я пацієнтів. Ризик подальшого розвитку хвороби при нормалізації маси тіла зменшується.

Коли не можна голодувати?

Як вже згадувалося, при інсулінозалежною формою цього захворювання необхідно довічно приймати інсулін. Ні про яке голодуванні в цьому випадку не може бути й мови.

Діабет інсулінонезалежного типу, ускладнений нефропатією, ретинопатією, ангіопатією та іншими важкими станами є протипоказанням для такої лікувальної заходи. Те ж можна сказати і про декомпенсованому діабеті.

В цілому, чи можна вилікувати цукровий діабет лікувальним голодуванням, залежить від ступеня хвороби. Це цілком допустимо при легких формах хвороби. У багатьох випадках це дає можливість призупинити прогресування хвороби. Проте всі лікувальні заходи повинні проводитися тільки з дозволу та під ретельним контролем лікаря.