Місячні прийшли раніше терміну — причини і коли йти до лікаря


Месячные пришли раньше срока - причины и когда идти к врачу

Бувають ситуації, коли жіночий організм дає збій, і менструація починається раніше звичайного терміну. Цього не треба лякатися, тому що відхилення від циклу – цілком нормальне явище в житті будь-якої жінки. Але варто прислухатися до свого організму: таке відхилення може бути наслідком різних причин від надмірних фізичних навантажень, до серйозних проблем із сечостатевою системою.

Можливі причини передчасної менструації

На людський організм справляє вплив велика кількість факторів як внутрішніх, так і зовнішніх. Постарайтеся пригадати, чи могли на ваш цикл вплинути наступні причини:

 • стресові ситуації;
 • різка зміна маси тіла;
 • фізичне перенапруження;
 • зміна звичних умов життя;
 • клімакс.

Якщо подібні причини мали місце, то приводу для занепокоєння немає, цикл відновиться самостійно без сторонньої допомоги.

Стресові ситуації

Емоційні перевантаження нерідко стають причиною збоїв менструального циклу. Будь нервове перенапруження викликає звуження судин, що створює умови для початку відторгнення ендометрію. Важливо зберігати спокій, так як додаткові переживання можуть погіршити становище.

Різка зміна маси тіла

Якщо ви вирішили схуднути і досягли успіху в цьому занятті, то будьте готові до того, що ваш цикл зміниться. Зміни в метаболізмі впливають на вміст у крові жіночого гормону – естрогену, який визначає внутрішній баланс жіночого організму.

При втраті маси тіла кількість жіночих гормонів зменшується. Це пов’язано з тим, що жирові клітини переробляють чоловічий гормон тестостерон в жіночий естроген. Зменшуючи кількість жиру, ви зменшуєте кількість гормонів в крові. Організм реагує на таку ситуацію виділенням додаткової кількості естрогенів. Матка, не встигла адаптуватися до перебудови організму, сприймає це як сигнал до початку менструації.

При наборі ваги все відбувається навпаки. Кількість тестостерону, перерабатывающегося в естрогени, різко збільшується і провокує порушення циклу.

Щоб відновити цикл потрібно відмовитися від різких змін в організмі, йому потрібен час, щоб адаптуватися до нових умов.

Фізичне перенапруження

Вплив фізичних навантажень має аналогічний ефект впливу стресу. В результаті фізичного перевантаження звужуються судини, зростає тиск і відторгається ендометрій.

Коли моя знайома почала займатися в спортивному залі, її менструальний цикл порушився через незвичної фізичної активності.

Якщо ви чутливі до такого впливу, намагайтеся обмежувати фізичні навантаження. Вводьте їх поступово, щоб організм не відчував стресу.

Зміна звичних умов життя

Зміна кліматичних умов або звичайної обстановки теж здатні чинити вплив на передчасне поява менструації. Зміна звичних умов життя – сильний стрес для людини.

Відбувається зміна біоритмів, у тому числі і місячних, які мають першорядне значення для жіночого організму.

Клімакс

Для цього стану жіночого організму характерні різні гормональні збої. Вони можуть виражатися в передчасної менструації або навпаки тривалої затримки. Місячні під час клімаксу можуть вести себе як виведений з ладу механізм. Це нормальний фізіологічний процес і лякатися його не слід.

Лікарські препарати

Такі препарати як антибіотики надають серйозні побічні дії на наш організм. Майже будь-яке захворювання зачіпає всі органи людини без винятку, а прийом антибіотиків на час «збиває» їх природний процес. Результатом прийому цих лікарських засобів може стати збій циклу. В цьому випадку краще курс лікування краще не продовжувати.

Переривати лікування небезпечно – при гострих інфекційних захворюваннях або під час післяопераційного лікування. В цьому випадку потрібно набратися терпіння, а після закінчення лікування все прийде в норму.

Препарати оральної контрацепції змінюють гормональний фон дівчата, і можуть спровокувати передчасну менструацію або її затримку.

Для відновлення нормального циклу краще проконсультуватися з гінекологом.

Захворювання

Причиною початку місячних раніше покладеного терміну може бути серйозне захворювання – полікістоз яєчників.

Полікістоз яєчників

Це захворювання викликане порушенням функцій органів ендокринної системи, що тягне за собою зміну фази овуляції і розвиток безпліддя.

Цієї хвороби властиві порушення менструального періоду. Іншими симптомами недуги є:

 • посилення росту волосся на тілі;
 • неприємні відчуття в області тазу;
 • збільшення ваги.

Проблеми зі щитовидною залозою

На гормональний фон жінки впливає стан щитовидної залози. Неправильне функціонування цього органу може привести до ряду серйозних проблем:

 • дефіциту йоду в організмі;
 • ослаблення імунної системи;
 • розвиток онкологічних захворювань;
 • дисбаланс обмінних процесів в організмі.

Можливою причиною передчасних виділень може бути посилена вироблення гормонів щитовидної залози, які впливають на яєчники, збільшуючи кількість естрогену. Частіше від такої проблеми страждають жінки, що живуть далеко від моря і отримують з їжею недостатня кількість йоду.

Ще одним можливим симптомом може бути збільшення розмірів щитовидної залози. Не варто намагатися самостійно діагностувати та лікувати хворобу. Одна моя подруга намагалася вирішити таку проблему без допомоги лікаря, але тільки погіршила свій стан. Її лікування зайняло більше часу, ніж могло б при своєчасному зверненні до фахівця. Перед тим як боротися із захворюванням, необхідно здати аналізи, пройти обстеження. Краще довірити своє здоров’я лікаря, який призначить правильне лікування.

Вагітність як причина ранніх кров’янистих виділень

Очікування дитини на ранньому етапі може спровокувати появу кров’янистих виділень раніше звичайного терміну. Це пов’язано з тим, що на 6-7 тижні вагітності ембріон імплантується в стінку матки і травмує кров’яні судини. Це може проявитися кровотечею, яке легко сплутати з місячними.

Якщо цьому передувала незахищений статевий акт, слід пройти тест на вагітність. Виділяють експрес-тести кількох різновидів:

 • полосочные тести являють собою смужки, які занурюють в ємність з сечею для визначення результату;
 • планшетні — для отримання результату з допомогою цього приладу потрібно в спеціальний отвір додати кілька крапель сечі;
 • струменеві – прилади, які потрібно підставляти під струмінь сечі;
 • електронні допомагають визначити не лише стан вагітності, але і її термін.

Самою низькою чутливістю володіють тести-смужки, тому їх показання можуть бути неточними.

Струменеві та електронні прилади здатні виявити вагітність на ранніх термінах. Їх показання мають практично 100% достовірність.

Травми та інфекції, що передаються статевим шляхом

Ця категорія можливих причин включає в себе:

 • травми сечостатевої системи;
 • пухлини органів жіночої репродуктивної системи;
 • захворювання, що передаються статевим шляхом та інфекції.

Удар в область матки легко може стати причиною ранніх виділень, так як викликають порушення кровообігу та утворення гематоми. Не варто панікувати з цього приводу, але проконсультуватися у гінеколога не завадить.

Новоутворення на яєчниках, маткових трубах або матці порушують їх нормальне функціонування. Ці порушення часто виражаються зміною менструального періоду. Пухлина є приводом для серйозного занепокоєння, тому що вона може бути як доброякісної, так і злоякісної, небезпечної для здоров’я. Найчастіше новоутворення вимагають оперативного втручання. З метою своєчасного виявлення таких проблем слід не рідше двох разів на рік відвідувати гінеколога.

Захворювання, що передаються статевим шляхом дуже небезпечні, і порушення періоду менструації може стати найменшою з проблем в подібній ситуації. Лікуванням таких захворювань займається венеролог. Затягувати з вирішенням цих проблем не треба, тому що запущену форму інфекції вилікувати набагато складніше, і вона може стати причиною безпліддя і дискомфорту в матці і піхві.

Нормальний менструальний період

Організм кожної жінки індивідуальний, тому сказати, який цикл місячних має бути складно. Фахівці оцінюють менструацію за такими критеріями як рідина, обсяг виділень, в’язкість, колір.

У середньому обсяг виділень за час менструації становить від 50 до 100 мл Відхилення від цього показника може свідчити про порушення в організмі. На кількість місячних можуть впливати фізичні та емоційні перевантаження, хвороби.

Показник в’язкості повинен бути помірним. Це залежить від вироблення особливої речовини — антикоагулянту, яке відповідає за запобігання згортання менструальної крові. Щодо консистенції немає певних правил – варто лише порівняти їх з останніми місячними, і якщо ви виявите серйозні відмінності, то це є показанням до консультації з фахівцем.

Колір – індивідуальний показник, тому в цьому питанні теж орієнтуються на останні місячні.

Надмірна кровянистость або блідість виділень можуть говорити як про серйозне захворювання, так і про звичайному стресі. Якщо вас це турбує, проконсультуйтеся з лікарем.

Середня тривалість менструального циклу — 28 днів. На цей показник, можуть впливати такі фактори як вік, вагу і т. д.

Будьте уважні до свого здоров’я, якщо які-небудь відхилення від норми вас турбують, зверніться до гінеколога.