Лікування і симптоми поліпозу жовчного міхура


Коли у хворого діагностують поліпоз жовчного міхура, виникає питання, наскільки небезпечне таке стан. Що провокує виникнення поліпів, і завжди терапія полягає в дієті?

Яким чином діагностується поліпоз?

Згідно з множинним медичним дослідженням, понад 80% хворих поліпами жовчного міхура є жінки старше 35 років. Найчастіше визначається поліпоз жовчного міхура за допомогою УЗД, проте ці діагностичні маніпуляції не завжди допомагають вірно встановити діагноз. Якщо у хворого в жовчному міхурі є пухкі холестеринові камені, під час ультразвукового дослідження фахівець може прийняти їх за поліпи, після чого зазвичай призначається лікування поліпозу жовчного міхура. При ультразвуковому дослідженні виявляються лікарем новоутворення округлої форми без акустичної тіні.

Більш інформативним методом вважається ендоскопічне ультрасонографічне дослідження. Діагностика здійснюється за допомогою гнучкого ендоскопа. Оскільки хвилі при даному методі дослідження більше, ніж при УЗД, то і отримується зображення жовчного міхура якісніше. При цьому під час діагностики можна відстежити стан кожного шару жовчного міхура.

Проте лікарі для повноцінної діагностики призначають небудь один з цих методів, або обидва. У разі виявлення поліпів потрібне лікування поліпозу жовчного міхура, під час якого періодично в динаміці потрібно буде робити УЗД або ультрасонографію для корекції або продовження призначеної терапії. Також за допомогою таких методів дослідження лікарі визначають прогрес захворювання і необхідність хірургічного втручання, щоб не допустити переходу новоутворення у злоякісну форму.

Причини поліпозу поки до кінця не встановлені. Згідно з твердженнями багатьох медичних фахівців, поліпи жовчного міхура зазвичай не мають жодних симптомів.

У разі їх наявності слід провести комплексну діагностику, так як при дискомфортних або больових відчуттях, нездужання та інших симптомах у хворих діагностують хвороби травної системи.

Існують наступні види поліпів:Лечение и симптомы полипоза желчного пузыря

 • холестеринові, які з’являються з-за погіршення ліпідного обміну;
 • запальні, які як і холестеринові, відносяться до псевдоопухолям, але є розростанням внутрішніх тканин міхура через запалення;
 • аденома жовчного міхура;
 • сосочкові новоутворення;
 • папіломи.
 • Всі ці доброякісні поліпи, але в деяких випадках вони можуть озлокачествляться і значно збільшуватися в розмірах, а симптоми такого стану при цьому можуть бути відсутні.

  Як лікують поліпоз?

  Всі кваліфіковані лікарі вважають, що видалення жовчного міхура вимагається тільки в разі переходу в злоякісну пухлину доброякісного поліпозу.

  Лечение и симптомы полипоза желчного пузыряЯкщо збільшення в розмірах поліпа не спостерігається, призначають консервативне лікування, під час якого вимагається контроль за допомогою діагностичних методів, а також протягом усього періоду терапії хворий повинен дотримуватись спеціальної дієти.

  Хірургами встановлено, що поліпи, розміри яких не перевищують 1 см, операції не підлягають, оскільки не приносять значної шкоди. Однак, якщо під час медикаментозної терапії новоутворення збільшилася хоча б на 2 мм і перевищила у розмірі 1 см, операція необхідна, і з цим не варто затягувати. Це пов’язано з тим, що ризик переродження в ракову пухлину дуже високий.

  На сьогоднішній день використовують найбільш щадні методи лапароскопії із застосуванням інструменту Міні-асистент, однак методи ендоскопічної поліпектомії або холецистектомії теж активно застосовуються.

  Під час медикаментозної терапії або після операції хворому призначається спеціальна дієта для поліпшення роботи травної системи, нормалізації жовчного відтоку і профілактики захворювань шлунка і підшлункової залози. При дотриманні дієти хворий повинен їсти низькокалорійні продукти і виключити з меню містять багато швидких білків, холестерину, тваринних жирів і ефірних масел. Копчені і надмірно гострі і солоні продукти теж слід виключити. Замість цього краще включити в меню куряче м’ясо (воно не містить швидких білків), молочні продукти, а перед кожним прийомом їжі пити 1/2 склянки води. Важливий і інтервал прийомів їжі. Є необхідно малими порціями 5-7 разів на день, дотримуючись рекомендації дієтолога.

  Лечение и симптомы полипоза желчного пузыря