Як здійснюється посадка, догляд та розмноження садових гортензії (фото і відео матеріал)?


Гортензія – дивовижною забарвлення квітка, улюблений багатьма квітникарями. Цей дивовижний чагарник дуже цінуються в декоративному садівництві різноманітністю суцвіть, широкою палітрою квітів, рясним цвітінням, а також великою формою листя. Вся краса чагарнику розкривається з настанням осені. В цей період на одній рослині можна бачити яскраві суцвіття, насіннєві коробочки і різнобарвною забарвлення листя. Ви тільки подивіться на фото цієї дивовижної краси чагарників. Щоб виростити цю красу в своєму саду, необхідно знати, як здійснюється посадка і догляд.

Опис гортензії

Как осуществляется посадка, уход и размножение садовой гортензии (фото и видео материал)?Гортензія відноситься до сімейства гортензіеві і налічує близько 100 сортів. Серед них є пряморослі, що стелються, вічнозелені і листопадні, а також морозостійкі і теплолюбні види. Вперше гортензія з’явилася в Гімалаях, а також регіонах Північної та Південної Америки.

Цей чагарник має великі листя овальної форми, з зубчастими або хвилястими краями. В залежності від сорту, квіти можуть бути зібрані в суцвіття, що мають форму волоті, кулі, шишки або парасольки. В центрі кожного суцвіття зосереджені плодоносні квіточки невеликого розміру. Суцвіття можуть мати самий різний окрас залежно від виду: білий, рожевий, червоний, бузковий, блакитний, бузковий і яскраво-малиновий. Також відтінок квітів може залежати і від кислотності грунту, на якій зростає рослина. На кислотних грунтах переважно ростуть чагарники з блакитними суцвіттями, а на лужних – з рожевими квітами.

Самим популярним і поширеним видом є великоквіткова гортензія садова або гортензія крупнолистная, на основі якої виведено безліч гібридів.

Цей сорт славиться великими кулястими суцвіттями. Вперше в Європі гортензія садова культура як з’явився ще в 18 столітті. Він був завезений з Японії. Плідної селекцією цього сорту почали займатися Великобританія, Франція і Німеччина ще в 19 столітті. В результаті праць селекціонерів з цих країн, з’явилося багато нових сортів, які відрізняються новим забарвленням і морозостійкістю.

Види гортензії

  • Как осуществляется посадка, уход и размножение садовой гортензии (фото и видео материал)? Гортензія волотиста славиться ніжними квітками кремового кольору, зібрані в пірамідальні суцвіття (на фото). Ближче до осені вони набувають рожевого відтінку. Цей чагарник може досягати 2 м висоти, тому йому необхідна регулярна обрізка. Цей чагарник морозостійкий.
  • Крупнолистная гортензія садова має великі темно-зелене листя овально-загостреної форми і кулясті суцвіття, приплюснуті до верху. Не всі сорти крупнолістной гортензії є морозостійкими.
  • Гортензія деревоподібна або Анабель. Ця рослина має дивовижні кулясті суцвіття кремово-білого забарвлення. Анабель в зрілому віці досягає 2,5 м висоти. Чагарник відрізняється великими щільними суцвіттями і загостреними листками. Гортензія деревоподібна має досить тривалий період цвітіння – з липня по вересень.
  • Гортензія черешкова дуже охоче використовується для вертикального озеленення. Вона має стебла червоно-коричневого кольору і яскраво-зелене листя. Період цвітіння складає всього лише кілька тижнів у літній час.
  • Как осуществляется посадка, уход и размножение садовой гортензии (фото и видео материал)?Гортензія дуболистная славиться жорсткими листям, що дуже нагадують форму листків дуба (на фото). Цей чагарник може виростати до 2 м у висоту. Сорт славиться декоративністю листя, яка набуває пурпурний і бордовий відтінок.
  • Гортензія пильчатая – сонцелюбива чагарник, що досягає 1 м висоти, має великі кулясті суцвіття.

Подивіться на фото всіх цих дивовижних сортів, і вам неодмінно захочеться виростити їх у себе на садовій ділянці. Догляд за всіма сортами досить простий і доступний кожному садівникові.Как осуществляется посадка, уход и размножение садовой гортензии (фото и видео материал)?Розмноження гортензії – процес нескладний, головне надати высаженному чагарнику належний догляд. Посадка рослин здійснюється в суглинні і влагопроніцаемие ґрунти, які містять органічні речовини. Якщо висадка проводиться в лужну грунт, тоді її необхідно підкислити.

Оскільки гортензія садова дуже любить вологу, то необхідно створити всі умови, щоб її коренева система завжди була зволоженою. Тому мульчування ґрунту є обов’язковою умовою під час догляду за рослиною. Цей процес здійснюється з використанням подкисляющих органічних речовин: хвої, трісок, кори або стружки. Практично всім сортам гортензії потрібно півтінь.

Всі теплолюбні види обов’язково перед настанням перших заморозків рекомендується накривати покривним матеріалом.

Як розмножити гортензію

Как осуществляется посадка, уход и размножение садовой гортензии (фото и видео материал)?Розмноження гортензії здійснюється з допомогою неодревесневшіх верхівок молодих пагонів у весняний період, а живцями – в зимовий час. Посадка шляхом посіву насіння проводиться в теплиці.

Але найчастіше рослина розмножують способом ділення куща і живцюванням. Якщо рослина доросле і кущ досить великий, необхідно зробити глибокі підкопи навколо нього. Найкраще це робити вилами. Грунт повинна бути зволоженою. Потім, не виймаючи кущ з ями, його акуратно розрізають ножем або лопатою.

Підготовка живців проводиться навесні. Для розмноження цим способом ідеально підійдуть живці, які вирізають для проріджування кущів. На пагонах зрізають нижні листя. В грунт додають невелику частину піску і заглиблюють держак під невеликим ухилом. Щоб уникнути випаровування, верхні листки частково зрізають, і висаджені пагони накривають банкою або пластиковою пляшкою. Ідеальним місцем для вкорінення буде півтінь. Живці необхідно регулярно поливати і стежити за вологістю грунту. Посадка рослин на постійне місце проводиться по закінченню трьох років.

Для більш детального ознайомлення з процесом вирощування гортензії садовий, ви можете подивитися відео матеріал вище.

Правильна посадка дуже важлива для подальшого повноцінного росту і цвітіння рослини, але не менш важливий і грамотний догляд за ним.

Правила основного догляду за чагарником

Как осуществляется посадка, уход и размножение садовой гортензии (фото и видео материал)?Регулярний полив. Оскільки рослина дуже погано реагує на наявність вапна у воді, то йому краще всього підійде м’яка дощова вода. Можна також використовувати відстояну водопровідну воду. Найкраще поливати рослини вранці або ввечері, коли немає спеки. Кожного куща потрібно два відра води 1 раз в тиждень.

Основний догляд за гортензією включає в себе і своєчасну обрізку. Рослина дуже позитивно на це відгукується. Обріз здійснюється навесні, після пробудження нирок. Зрізають всі пошкоджені, а також підмерзлі гілки. У літній період необхідно вчасно обрізати відцвілі суцвіття, щоб дати можливість зацвісти новим. Подивіться відео про те, як правильно здійснюється обрізка гортензії.

Дуже важливий своєчасний догляд в період підживлення. Для гортензії садової дуже добре підійдуть добрива, що використовуються для таких рослин, як рододендрон, верес, азалія. Періодичність підживлення повинна становити не більше двох разів Как осуществляется посадка, уход и размножение садовой гортензии (фото и видео материал)?в місяць. З великою обережністю слід ставитися до азотних добрив. Оскільки перегодовування цією речовиною може призвести до захворювань гортензії, а також зниження властивості морозостійкості. Азот сприяє ослабленню тургору стебел у рослини.

З настанням перших холодів гортензію рекомендується вкривати лапником, сухими опалим листям, а зверху на укриття ставлять коробку або ящик. Це стосується тільки теплолюбних сортів.

Как осуществляется посадка, уход и размножение садовой гортензии (фото и видео материал)?Гортензія володіє дивовижною властивістю змінювати забарвлення квітів, що залежить від кислотності грунту. Тому посадка рослини повинна здійснюватися з урахуванням цього фактора. Наприклад, якщо ви бажаєте отримати буйно цвітуть сині суцвіття, то в грунт необхідно вносити солі заліза і галун два рази на місяць. Додаючи цю суміш тільки з одного боку куща, можна отримати суцвіття двох кольорів – сині та рожеві. Приділіть в цьому процесі правильний догляд, і ви отримаєте чагарник з різнокольоровими суцвіттями.

Більш детальну інформацію про вирощування і правильному догляді за гортензією садової ви можете побачити на цьому відео. Адже знаючи всі секрети правильного розмноження, ви зможете створити неповторний і шикарний квітник у себе в саду.