Як здійснюється догляд та розмноження аихризона в домашніх умовах: фото і відео інструкція


Кожен любитель домашніх рослин знає про сімейства Товстолисті, сукулентних. Місцем їх походження вважаються Канарські та Азорські острови, Марокко і Португалія. Природні умови їх росту дуже суворі – виступи скелі і тріщини. Домашнім представником виду виступає аихризон, догляд в домашніх умовах за яким ми докладно розберемо в цій статті.

Опис рослини

Как осуществляется уход и размножение аихризона в домашних условиях: фото и видео инструкцияУ народі аихризон відомий, як дерево любові, за форму своїх листя, що нагадує маленькі сердечка. Форма рослини – розгалужена, листя розташовуються на стеблах паралельно, цвітіння настає влітку – випускаються волоті або щіточки. В залежності від виду, суцвіття випускаються жовтуватого або червоного кольору. Стимулювати цвітіння може навіть початківець садівник.

Для цього потрібно дотримуватися деякі вимоги і виконувати догляд, згідно з даними рекомендаціями:

  • Ємність, де росте зелений вихованець, неодмінно повинна бути малою порівняно з величиною пагонів.
  • На зимівлю рослина в домашніх умовах ставлять в прохолодне, але світле місце, без появи прямих сонячних променів.
  • Після періоду цвітіння, улюбленець багатьох садівників скидає більшу частину своїх листів. На фото можна побачити разючий контраст – до початку цвітіння і після.

Різновиди дерева кохання

Как осуществляется уход и размножение аихризона в домашних условиях: фото и видео инструкцияАихризон поділяють на кілька видів:

  • Аихризон домашній. Невеликий чагарник до 30 см, в діаметрі до 15-30 див. Листя м’ясисті, вкриті білими ворсинками і зібрані в розетку.
  • Аихризон очитколистный. Рослина трохи вище свого родича, у висоту може досягати 40 див. Листочки мають булавовидную форму, трохи липкі, суцвіття досягають 7 см золотистого кольору. Цвіте в середині весни.
  • Пухкий і розпростертий. Яскравий представник свого сімейства. Дивлячись на його фото можна побачити ромбоподібні листочки, покриті ворсинками, зростаючими на довгій ніжці. Цей вид цвіте протягом півроку, самий тривалий період цвітіння, після цього він скидає більшу частину листя, але сам не гине – знаходиться в стані спокою.

Крім перерахованих, любителям відомі ще багато різновидів і представників цього сімейства. Але, зазначені види, найбільш поширені в оранжереях і квітниках.

Догляд за аихризоном за всіма правилами

Как осуществляется уход и размножение аихризона в домашних условиях: фото и видео инструкцияЗа аихризоном особливого догляду не потрібно, але його слід розглянути детальніше.

Віддає перевагу аихризон догляд в домашніх умовах без зайвого сонячного освітлення. Потрібно притіняти його, виключити всяку можливість появи сонячних опіків на ніжних і м’ясистих листках (на фото). Для рівномірного зростання, потрібно рівномірне повертання ємності, в якій він росте. У зимовий час зайвих захисних заходів не можна застосовувати, найбільш сприятливим можна вважати західне або східне розташування вікон.

У період спокою в домашніх умовах не слід розташовувати їх поблизу джерел тепла, оскільки такий перехід негативно відбивається на рості і формою рослини.

Воно починає витягуватися в висоту, стебла стають тонше, листя починає опадати.

Навколишнє середовище

Как осуществляется уход и размножение аихризона в домашних условиях: фото и видео инструкцияТемпературний режим, залежно від сезону, різний. У літній час навколишня температура може досягати 20-25 градусів, в період спокою догляд полягає в підтримці комфортної температури на рівні – 8-10. У зимовий час забороняються обприскування і обмивання листя. Влітку ж, навпаки, знавці такої рослинності рекомендують періодично влаштовувати теплий легкий душ. В домашніх умовах обприскування теж можна не робити, оскільки аихризон любить сухе повітря.

Вологість грунту

Посушливі райони вирощування зумовили і догляд в домашніх умовах за цією рослиною. У зимовий період рясний полив припиняють.

Для того щоб відстежити необхідність поливу, пильно спостерігають за листям – якщо вони пружні, то полив проводити ще рано.

Але допускати засихання і в’янення листя теж не варто. Перед поливом, грунт в ємності повинен трохи просохнути, оскільки постійне знаходження кореневої системи у воді призводить до їх гниття і псування рослини і стебел. Іноді можна розташувати горщик в піддоні з водою і дати можливість рослині набрати води стільки, скільки потрібно. Відео покаже методи ефективних прийомів догляду за суккулентом в цей період.

Підгодівля і вимоги до горщикам

Как осуществляется уход и размножение аихризона в домашних условиях: фото и видео инструкцияВ домашніх умовах сукуленти підгодовують протягом весняного і літнього розвитку не більше 2-х разів на місяць. Підходять всі різновиди добрив, які містять малу кількість азоту.

В основному використовуються невеликі горщики, оскільки коренева система маленька. Пересадку переважно виконують лише навесні, коли горщик повністю заповнюється корінням, і рослині в ньому тісно, але це крайній випадок, настання якого краще запобігти. На відео можна подивитися, як проводиться пересадка. Для дорослих і сформованих рослин дотримання чітких пропорцій грунту не потрібно. Для вирощування молодих рослин рекомендують підбирати спеціальний склад для сукулентів.

Окрему увагу садівники приділяють етапу розмноження:

  1. Как осуществляется уход и размножение аихризона в домашних условиях: фото и видео инструкцияРозмноження відбувається за допомогою живців або стебел. Вони подвяливаются в темному приміщенні і потім висаджуються в маленькі ємності. Наповнюються вони спецсоставом – вермікулітом, зволоженим піском або грунтом для сукулентів. Склад ґрунту легкий і складається з однієї частини річкового піску, листяної землі і дерновий. Висадка проводиться при появі корінців. Догляд та розмноження в домашніх умовах відбувається один раз на добу при температурі не вище 16-18 град.
  2. Можливо розмноження і насінням. Пророщувати насіння перед посадкою не обов’язково. Вони відразу поміщаються в грунт, що складається з ? частини піску і однієї частини листяної землі. До появи сходів, ємності накривають склом або плівкою. Полив проводиться тільки обприскуванням. Після формування стійких пагонів, молоді рослини розсідаються в невеликі горщики і за ними продовжують догляд за рослинами, пересадженими пагонами.

Вивчивши вимоги для вирощування відомого дерева кохання або грошового дерева, кожен охочий зможе виростити прекрасне рослина, яка буде радувати свого власника міцними і стійкими стеблинками, приносячи в дім радість і любов.

А відео з вирощування та догляду за цим аихризоном може допомогти в цьому нескладному справі.