Вирощування тунберга з насіння в домашніх умовах (фото і відео інструкції)


Квітникарі для прикраси свого саду або домашнього інтер’єру часто віддають перевагу універсальним рослин, які можна вирощувати і в кімнаті і в саду. До даної категорії відноситься незвичайне рослина під назвою тунбергия, довгими пагонами і квітами різного забарвлення якого можна створити унікальний дизайн саду, балкона або окремого куточка кімнати. Ця квітка був названий ім’ям шведського вченого і натураліста Тунберга Карла Петера. Якщо запитати будь-якого західного садівника, хто така Чорноока Сюзанна – кожен вкаже на тунбергию, вирощування з насіння якої в цих країнах дуже поширене. Вона за один сезон підкорює опори на стінах будівель, обвиває паркани, перголи, колони, балконні решітки і невтомно цвіте (на фото).

Тунбергия: опис

Выращивание тунбергии из семян в домашних условиях (фото и видео инструкции)Батьківщина рослини Африка зі своїми особливостями клімату, тому воно любить тепло і неприспособленно до низьких температур. У північних регіонах тунбергия буде рости як однорічник, а вирощування в домашніх умовах — протягом кількох років вона буде радувати своєю красою.

Тунбергия з сімейства Акатовых. У квітникарстві зустрічається кілька форм рослини – чагарникова, прямостоячий і трав’яниста (лианообразная). Листя у рослини яйцевидні з легким пушенням. Квіти зібрані в потужні суцвіття або мають форму одиночного досить великого квітки різного забарвлення, з сильним ароматом або без нього залежно від сорту.

Особливою популярністю у квіткарів користується крилата Тунбергия – багаторічна лианообразное рослина з великими квітами незвичайних і різноманітних кольорів і відтінків.

З-за чорного вічка (вірніше, темно-фіолетового) в центрі квітки, тунбергию і назвали Чорноока Сюзанна. Квіти бувають білого, кремового, жовтого, блідо-коричневою і яскраво-помаранчевого забарвлення, а квіти тунберга крупноквіткової – ніжно-лілові, блакитні, насичено-сині або білосніжні (на фото і відео).

Найпопулярніші сорти тунберга

  • Выращивание тунбергии из семян в домашних условиях (фото и видео инструкции)Тунбергия крилата African Sunset (див. фото) має квітки дуже незвичайного для квітів теракотового відтінку і цвіте весь сезон безперервно.
  • Тунбергия крилата Susi Yellow квітки настільки численні, що видали незрозуміло, чого більше – зелені або веселеньких усміхнених квіточок. Ліана виростає до 3 м і не вимагає обрізки. Виростити з насіння найпростіше саме цей сорт.
  • Тунбергия Gregorii. У рослин цієї групи (а вона містить 12-15 сортів) квіти всіх відтінків помаранчевого кольору, але без великого чорного вічка. Від цього вони виглядають не менш привабливо.
  • Тунбергия крилата любить багато світла, але не переносить відкритих сонячних променів, тому її вирощування включає такі вимоги: добре розташовувати в освітленому приміщенні, а на вулиці бажано висаджувати з східної і західної сторони будинку – це головний догляд. Оптимальною температурою для росту і розвитку рослини є температура в діапазоні від 20-24 градусів. В осінній та зимовий період ліану рекомендовано утримувати при температурі 18 градусів з тимчасовим поливом. Для пишного цвітіння потрібні щотижневі підгодівлі для квітучих видів.

Тунбергия: посадка, вирощування і догляд

Выращивание тунбергии из семян в домашних условиях (фото и видео инструкции)Найпопулярніший спосіб розведення – це вирощування тунберга з насіння. У кінці лютого початку березня насіння висівають в ємності, наповнені рихлим зволоженим грунтом з дернової землі, піску і торфу. Насіння на вирощування закладають в грунт неглибоко і злегка присипають грунтом.

Після висіву насіння ємності ховаються склом або плівкою. До тих пір, як з’являться сходи необхідно стежити за вологістю грунту, він не повинен бути сухим або надмірно вологим. При дотриманні всіх умов перші сходи з насіння з’являться вже через тиждень. Після появи і підростання саджанців укриття знімають і розсаду пікірують, залишаючи найсильніші і життєздатні паростки. Коли вони досягнуть висоти 15 см, виробляють прищипку верхівок (на фото).

У грунт тунбергию висаджують на початку літа, дотримуючись відстань між розсадою, яке повинно бути 45 див. Перед посадкою необхідно подбати про перголах та шпалерах, за якими будуть витися пагони, створюючи надзвичайної краси завіса.

Выращивание тунбергии из семян в домашних условиях (фото и видео инструкции)Тунбергия крилата, пророщена з насіння, швидко приживається на новому місці і йде в зростання. Після появи чотирьох міцних аркушів кожен саджанець необхідно прищипнути. Цим досягається краще розгалуження і якнайшвидше цвітіння, яке зазвичай настає через 100 днів після прищипування. До цвітіння тунбергия потребує помірного поливу. Коли рослина зацвіте, полив значно збільшують. Під час цвітіння повинно бути виключено засихання земляного кома. Для забезпечення вологого клімату в спеку квітку можна обприскувати, а після закінчення цвітіння полив скорочують до мінімуму.

Як і всі культурні рослини тунбергия вимагає підживлення, яку проводять під час бутонізації і протягом усього весняно-літнього періоду один раз на місяць рідкими мінеральними добривами. Взимку підживлення виключається – рослина відпочиває. Порада: восени ліану можна викопати і взимку зберігати в прохолодному місці, а навесні знову висадити в сад, так рослина оновиться, а цвітіння буде ранньою.