Вирощування і догляд в домашніх умовах за пальмою Вашингтония


Вашингтония – екзотичний представник сімейства Пальмових. Рід деревних рослин Вашингтония характеризується швидким зростанням, высокорослостью і стійкістю до морозів – до -13 градусів. У природі пальма Вашингтония зростає на Заході Мексики, Арізони і Півдні Каліфорнії. У кімнатній культурі ця рослина стало популярним не так давно. Найбільшу цінність становлять волокна пальмового дерева, з яких плетуть кошики.

Опис Вашингтонії

Выращивание и уход в домашних условиях за пальмой ВашингтонияЦе вічнозелена рослина з прямостоячим стовбуром, вкритим світло-коричневим повстю. Листя довгі, перисті, віялоподібні, складаються з численних вузьких сегментів, що розходяться у підстави. Довжина одного аркуша становить двадцять-сорок сантиметрів, залежно від віку рослини.

У природі пальма Вашингтония досягає величезних розмірів – двадцяти-двадцяти п’яти метрів висоти з діаметром стовбура дев’яносто сантиметрів. В період цвітіння вона видає приємний аромат. Квітки двостатеві, зібрані у волотисті суцвіття. Квітконоси довгі – до трьох метрів висоти. Після закінчення цвітіння з’являються плоди – ягоди чорного кольору.

Вашингтония в будинку – як вирощувати?

Выращивание и уход в домашних условиях за пальмой ВашингтонияУ закритому приміщенні пальма Вашингтония являє собою компактне і невибаглива рослина, яке користується великим попитом в ландшафтному дизайні. Доглядати за цим деревоподібним рослиною в домашніх умовах зовсім нескладно. Знаючи всі особливості росту і розвитку, цієї пальмі можна забезпечити умови максимально наближені до природного стану.

Основний догляд за Вашингтоней полягає в наступному:

  • Оптимальна освітленість. Цього экзоту потрібно яскраве розсіяне світло. Найкраще він росте в кімнатах або верандах з південної сторони будинку. Це, насамперед, стосується молодих екземплярів. Дорослі пальми можуть цілком успішно розвиватися в притінених місцях.
  • Оптимальний рівень вологості повітря 60-80%. Влітку, в жаркі дні, ця рослина часто обприскують. У зимову пору року листя пальми протирають вологою ганчіркою. Щоб забезпечити рівномірне обростання листям, пальму рекомендується періодично повертати навколо осі.
  • Грамотний полив – одне з головних умов по догляду за цією екзотичною рослиною. У літню пору року Вашингтонию поливають рідко, але рясно – один раз в тиждень. Для кожної рослини індивідуальний полив з урахуванням вологості повітря в приміщенні, розміру вазона і температури. Взимку, в період спокою, скорочують частоту поливів. При цьому дуже важливо не допустити пересихання грунту, що не дуже добре позначається на загальному стані рослини.
  • Пальма Вашингтония потребує підгодівлях. Добрива вносять на протязі всього періоду вегетації – один раз в два тижні. Комплексні добрива для Пальмових найкраще підходять в якості живлення цього екзота.
  • Цей екзот дуже добре росте на глинисто-дернової, слаболужною землі з щільною структурою. Для посадки рекомендується використовувати високий вазон з хорошим дренажним шаром.

Пересадка – коли і як?

Выращивание и уход в домашних условиях за пальмой ВашингтонияОсновний догляд включає процедуру пересадки Вашингтонії в домашніх умовах, яка проводиться у лютому-березні. Молоді екземпляри віком до трьох років пересаджують щороку. Дорослі рослини п’ятирічного віку пересаджують у нову ємність більшого розміру не частіше одного разу на три роки.

Великі пальми віком від п’яти до десяти років, які ростуть у горщиках, пересаджують один раз у п’ять років. Пальм старше десяти років проводять заміну верхнього ґрунтового шару.

Посадка Вашингтонії, так само, як і її пересадка, проводиться в живильний субстрат, який можна приготувати в домашніх умовах. Змішайте перегнійну, листову, дернову землю і пісок в рівних частинах. Для великих пальм кількість дерну повинно бути в два рази більше, ніж інших компонентів.

Розмноження

Выращивание и уход в домашних условиях за пальмой ВашингтонияОсновний догляд за Вашингтонией включає процедуру її розмноження. В домашніх умовах цю пальму можна розмножити за допомогою насіння.

Як вирощування, так і розмноження Вашингтонії складається з декількох етапів:

  • Підготовка посадкового матеріалу.
  • Посів насіння.
  • Догляд за сіянцями.

Від якості насіння залежатиме подальший успіх вирощування цього екзота. Насіння повинні бути здоровими, без пошкоджень і придатними для посадки. Свіжі насіння володіють високою схожістю. Тривале зберігання насіння істотно знижує цю здатність.

Перед посівом насіння проходять процедуру скарифікації в цілях пом’якшення жорсткої оболонки.

Насіння обережно надпиливают по шву з допомогою напилка. Після цього проводиться процедура замочування насіння протягом п’яти-семи днів. Щоб насіння не загнили, їм кожен день міняють воду. Для посадки насіння підійде поживна суміш з однієї частини торф’яної землі, трьох частин листової землі і однієї частини грубозернистого піску. Після обробки насіння садять в живильний субстрат в невеликі ємності по кілька штук. Зверху сіянці присипають сантиметровим шаром землі.

Выращивание и уход в домашних условиях за пальмой ВашингтонияЩоб забезпечити належні умови проростання, посадки накривають прозорим поліетиленом і ставлять в тепло. Оптимальна температура проростання сіянців – двадцять п’ять-тридцять градусів тепла. Прискорити появу сходів можна за допомогою нижнього підігріву грунту. Основний догляд за посівами включає регулярне зволоження ґрунту та періодичні провітрювання. Як тільки сходи зійдуть, через два-три місяці, їх переносять у тепле, добре освітлюване приміщення, де немає прямого сонця.

Як тільки сіянці зміцніють і випустять по два листочки, їх пересаджують до спеціального грунтовий субстрат для пальмових рослин. При пересадці дуже важливо не пошкодити крихку кореневу систему молодої розсади. При гарному догляді молоді рослини досить швидко і активно розвиваються. Вже на першому році життя вони випускають по п’ять-шість листів. Трохи пізніше, на стадії появи восьмого листа, починається процес розсічення листової пластини на численні сегменти. Подальший догляд за молодими пальмами такий же, як і за дорослими екземплярами.

Проблеми вирощування

Выращивание и уход в домашних условиях за пальмой ВашингтонияВиростаючи в кімнатних умовах, пальма Вашингтония може хворіти і дивуватися шкідниками.

Найчастіша проблема – це потемніння і всихання листя на кінчиках. Таке можна спостерігати в умовах низької вологості повітря, при нестачі калію в грунті і поганому поливі. Нестача вологи призводить до того, що листя Вашингтонії стають блідими, жовтими і втрачають свою природну декоративність.

Поява плям на листі обумовлено різкими перепадами температур. Якщо у Вашингтонії буріють, в’януть і всихають нижні листя, не варто панікувати, це природний процес. Усохшую листя необхідно своєчасно видаляти.

Пальму вражають павутинний кліщ, щитівка і борошнистий червець. Лікування хворих примірників проводиться з допомогою системних інсектицидів.