Вирощування газании на розсаду насіння в домашніх умовах (фото і відео інструкції)


Газанія – шикарний квітка з різноманітною палітрою відтінків. Газанія, вона ж гацания – рослина сімейства айстрових, родом з Південної Африки. Це однорічна або багаторічна квітка трав’яний форми і у вигляді чагарників. Своїм зовнішнім виглядом газанія дуже схожа на ромашку. Присутність цього різнобарвного квітки у багатьох квітниках надає витонченість і контраст фарб будь-якій композиції. Ця рослина часто використовується для прикраси альпійських гірок, клумб, квіткових ділянок, бардюров, тому вирощування гацании дуже цінується серед любителів ландшафтних композицій. Крім цього газанию висаджують у вазони і ящики, які служать чудовою прикрасою для терас, лоджій і балконів. Шикарні фото цієї багатобарвної «африканської ромашки» часто використовують у вигляді листівок і вітальних карток.

 • Як виростити газанию самостійно
 • Опис газани та основні види

  Выращивание газании на рассаду из семян в домашних условиях (фото и видео инструкции)Завдяки своїй багатобарвній палітрі, квітникарі часто використовують цей квітка для створення ландшафтного дизайну. В цьому випадку дуже затребувані квіти білих, лимонних, помаранчевих, темно-червоних і бронзових відтінків.

  Рослина має більш 40 видів сімейства складноцвітих. Напівкруглі затемнення біля самої основи суцвіття підкреслюють колір газании і роблять її більш насиченою.

  Найпоширенішими видами вважаються гацания блискуча, павлинья, одноцветковие, Потси, периста, довго-стрілецька і сніжно-біла.

  Своє широке використання в квітникарстві отримали такі види:

  Газанія довго-стрілецька

  Суцвіття цієї рослини в діаметрі досягають 7 див. Квітки мають золотисто-жовтий колір з коричневим підставою. Це низькорослий однорічник з стелящимся стеблом. Довжина цієї квітки становить близько 20 див. Цвітіння газании однострелковой триває з серпня і до самих заморозків.

  Газанія блискуча

  Выращивание газании на рассаду из семян в домашних условиях (фото и видео инструкции)Вона ж газанія жорсткувата, відноситься до багаторічних рослин, які добре прижилися на території Білорусі та Росії. Її вирощування досить таки не складне. Вона має темно-зелене листя ланцетової форми, які утворюють прикореневу розетку довжиною в 10 див. Поодинокі суцвіття у вигляді кошиків досягають в діаметрі до 8 см і розташовані на міцних квітконосах на висоті близько 20 див. Тривалість цвітіння кожного квітки становить приблизно 2 тижні.

  При правильному догляді на вже сформованому квітці може зацвісти близько 8 суцвіть одночасно. Цей вид гацании має широку колірну палітру. Він може бути як однотонним – з жовтим, білим, червоним і рожевим суцвіттям, так і двухтонным – з цятками і смужками на пелюстках. При ідеальних умовах ця квітка може дати до 50 суцвіть в період з червня по вересень. Задавши в пошуку «газанія блискуча», ви зможете побачити безліч фото цього яскравого і незвичайного квітки. А якщо зважитеся на вирощування цієї рослини, то і тут проблем немає – є багато навчальних докладних відео по догляду за «африканської ромашкою».

  Выращивание газании на рассаду из семян в домашних условиях (фото и видео инструкции)Ці квіти дуже люблять сонце і всю свою принадність цвітіння показують тільки в сонячну погоду. У дощову і похмуру погоду вони згортають свої пелюстки до центру. Язичкові пелюстки по своїй природі стерильні, і на відміну від двостатевих трубчастих – не мають насіння. Схожість насіння становить 2 роки. Вони дуже дрібні (в 1 г – 250 шт.) і мають волосисту форму з чубком.

  Квіти цього виду отримали ще більшу популярність після виведення нових сортів селекціонерами шляхом схрещування гацании блискучою і газании довго-стрілецької. Важливо те, що сортимент цієї рослини постійно поповнюється. Таким чином, великі суцвіття і кущі зробили ці квіти ще привабливіше і декоративней.

  Завдяки селекції, з’явилися нові сорти з новими відтінками, формами і розмірами. Гібриди мають перевагу раннього, рясного і тривалого цвітіння, а також стійкості до багатьох хвороб та несприятливих погодних умов.

  Особливо вишуканий вигляд має гібрид з поздовжніми контрастними смужками на мовних пелюстках суцвіття. Це вдале відкриття селекціонерів особливо зворушило квітникарів і не залишило байдужими любителів-фотографів. Дуже часто саме ця квітка використовують у доповненні до багатьом квітковим композиціям, роблять барвисті фото і дивовижні картини. Виведені сорти добре використовуються для прикраси бордюрів, вулиць і газонів, оскільки вони дуже добре переносять загазованість вулиць.

  Як виростити газанию самостійно

  Выращивание газании на рассаду из семян в домашних условиях (фото и видео инструкции)Вирощування гацании проводиться двома способами: шляхом посіву насіння та вегетативно. Практично всі гібридні види розмножуються вегетативно, оскільки вони не утворюють насіння або ж просто їх генеративні ознаки просто не передаються. Вирощування і догляд за однорічними або дворічними рослинами вимагає дотримання деяких правил.

  Посів роблять на початку березня у вазони або контейнери. Не виключено посів насіння відразу в грунт, але це має бути не раніше квітня і при температурі не нижче +20 градусів. Посів насіння в грунт в основному здійснюється в регіонах з більш м’яким і теплим кліматом. Тут важливо не затягувати з цим процесом, оскільки цвітіння насіння відбувається через 2-3 місяці після перших сходів.
  Великі насіння однолетника дозволяють вирощувати квітка поштучно, причому в шаховому порядку на відстані 2-3 см один від одного.

  Выращивание газании на рассаду из семян в домашних условиях (фото и видео инструкции)Вже через 10 днів з’являються перші сходи. Оскільки ця квітка солнцелюбив, то йому необхідно додаткове освітлення. Воно допоможе вберегти рослину від промерзання і запобіжить витягування саджанців. Щоб квітка мав міцну кореневу систему, рекомендується провести пікіровку в торф’яні горщики.

  В середині травня проводиться висадка зміцнілої розсади в грунт прямо в горщиках, щоб уникнути пошкодження кореневої системи. Відстань між ними повинна становити 15 див. В середині червня починається пік цвітіння газании. Це дивно-красиве явище можна продовжити, якщо постійно прибирати відцвілі суцвіття.

  Щоб розвинути хорошу кореневу систему, обов’язково потрібно використовувати стимулятори росту. Правильний догляд в першу тиждень за саджанцями дуже важливий. Рослини потрібно в перші тижні зростання затемнювати і захищати від вітру.

  Вирощування і догляд за цією рослиною полягає в одному важливому принципі – забезпечити достатнє освітлення і рясний полив. Це цілком прийнятно в домашніх умовах. Ця квітка настільки залежний від сонця, що при найменшому затіненні автоматично зменшується кількість бутонів і їх якість. Загалом, догляд за гацанией і вирощування цієї рослини не вимагає особливих зусиль — вона невибаглива до грунту, добриво чуйна. Своєчасне підживлення сприяє тривалому цвітінню і зростанням великих суцвіть.

  Барвиста ромашка дуже добре сусідить з венидиумами, арктотисами, урсиниями і диморфотеками. На альпійських гірках широко застосовується низькоросла газанія, але дуже ефектна.