Вирощування бакопи з насіння, розмноження та догляд за квітами (фото сортів)


Ландшафтним дизайнерам давно відомий такий вид рослин як бакопа (блутопія, сутера). Культивується в нашій країні відносно недавно, з 90-х років минулого сторіччя, хоча європейські садівники давно знають це чудове, постійно квітуча, грунтопокривна рослина, види якого використовуються в різних цілях, тому вирощування його повинно проводиться відповідно.

Цілі вирощування

  • Выращивание бакопы из семян, размножение и уход за цветами (фото сортов)Пагони ампельної рослини можуть стелитися по землі, створюючи суцільний покрив;
  • Направляючи пагони рослини вгору, створюються високі загорожі;
  • Використовуються в декоративних цілях – в ландшафтному дизайні, для оформлення балконів і в якості підвісних рослин в будинку.

Вирощування бакопи не вимагає особливих знань і рекомендацій. Вона являє собою невибаглива рослина з сімейства Норичковых, догляд за яких полягає в обприскуванні, забезпечення вологою і достатньою кількістю світла. Батьківщиною декоративних квітів вважаються простори Південної Африки і Канарські острови. Вирощування тропічного квітки стає все ширше, завдяки тому, що його квіти протягом тривалого часу не втрачають своєї краси і привабливості (на фото). І навіть під проливними і затяжними дощами бакопа цвіте без втоми. До того ж рослина має властивості самоочищення від відцвілих бутонів, тому завжди має свіжий і охайний вигляд.

Умови утримання

Выращивание бакопы из семян, размножение и уход за цветами (фото сортов)Оскільки бакопа рослина південне, вона дуже любить сонце. Прекрасно почуває себе, купаючись у сонячних променях або злегка затіненому місці. У тіньових місцях квіти стають рідше, відстань між суцвіттями збільшуються, іноді цвітіння може і зовсім припиниться. Можна побачити відмінності між квітами, вирощеними на відкритому сонячному просторі і в затінених умовах. Вирощування живцями виконується також на сонячних місцях, а ось виростити з насіння доросле рослина набагато важче. Невеликий відсоток насіння не проростає.

Самостійне розмноження бакопи

Выращивание бакопы из семян, размножение и уход за цветами (фото сортов)Розмноження декоративного рослини можливо двома способами:

  1. З насіння. Для цього споруджують невелику теплицю або парничок, де буде підтримуватися температура не менше 18 С. Період проростання насіння займає до 2 тижнів. Пересадка проводиться два рази, якщо для першої посадки насіння практично не заглиблюються у грунт, то на другий – трохи занурюються. Після другої пересадки температура трохи знижується, і догляд полягає в забезпеченні температури на рівні 15-24 градусів вдень і підтримці високого рівня вологи.
  2. З живців. Обрізку пагонів виконують навесні. Обрізані частини залишаються у воді або вологому піску. Відрізки пагонів повинні складатися з двох вузлів, один занурюється в грунт, другий – залишається над поверхнею, з нього в майбутньому буде формуватися крона рослини. Коренева система з’являється лише через 2-3 тижні. Після початку інтенсивного росту, верх куща необхідно прищипнути.

Схожість насіння зберігається протягом двох років. При насіннєвому розмноженні квіти починають з’являтися після 2-х річного періоду спокою.

Сорти і гібриди бакопи

Выращивание бакопы из семян, размножение и уход за цветами (фото сортов)У сімействі норичковых налічується понад сто видів рослин, але всі вони дуже вологолюбні і багато з представників цього виду використовуються для прикраси акваріумів. Основний догляд полягає в підтримці водного балансу. Розмноження відбувається вирощуванням молодих кущів з насіння.

Біла блутопія, вона ж бакопа, розмножується легше інших сортів. Інші різновиди ампельних більш вимогливі, і вирощування молодих кущів займає більше часу і сил. Це тому, що потрібна обробка живців стабілізаторами зростання та іншими хімічними стимуляторами. Формування куща проводиться прищипыванием, виконують його після стійкого сформованого куща.

Бакопа ампельна добре переносить коливання температур. Висаджують у відкритий грунт або горщики, на вулиці знаходиться до заморозків. Цвітіння триває до глибокої осені (див. фото). Догляд в літній і гарячий період – це забезпечення досить рясного поливу.

Взимку полив виконують нечасто. У холодну пору року бакопа переноситься в прохолодне місце, без протягів. Цвітіння в цей період припиняється, квіти обсипаються, для блутопии настає період відпочинку.

Рослина скидає свої суцвіття і красується тільки яскравими і невеликими листочками. Також воно стійко витримує невеликі заморозки.

Внесення добрив

Выращивание бакопы из семян, размножение и уход за цветами (фото сортов)Особливого складу ґрунту блутопія не вимагає, успішне вирощування можливо з внесенням невеликої частини торфу в грунт. На фото можна побачити, що добрива вносяться в період росту і цвітіння квітки – з початку весни до закінчення періоду цвітіння. Підходять всі види добрив для квітучих рослин.

Шкідники та можливі ризики при вирощуванні бакопи

Оскільки вирощування бакопи супроводжується рясними поливами і обприскуваннями, то в сухих умовах рослина може піддаватися впливу різних шкідників: білокрилки, попелиці та павутинного кліща.

У такому разі відразу ж необхідно обробити інсектицидами. При надмірно густій кроні можливо появу цвілевих грибів. При їх появі крона відразу ж прорежается і проводиться обробка хімікатами.