Нові популярні сорти багаторічних волотистих флоксів


Флокси – популярне декоративно-квітуча рослина, яке легко виростити і розмножити. Завдяки різноманіттю сортів, ці квіти вирощують багато садівники. Практично всі їх різновиди – це багаторічні культури, які представлені у вигляді грунтопокривних, низькорослих та великих рослин. Єдиним винятком є однорічник – флокс Друммонда. Кожен з цих сортів має свої агротехнічні особливості, які варто враховувати при посадці. Вирощуючи флокси, сорти можна підібрати так, що цвітіння триватиме все літо і частину осені.

Класифікація флоксів

Сучасна класифікація цих рослин проводиться з урахуванням розміру кольорів, їх форми, особливостей виростання і забарвлення.

На сьогоднішній день сорти флоксів підрозділяють на кілька груп:

 • Сланкі.
 • Рыхлодернистые.
 • Низькорослі рослини.
 • Великі чагарникові форми.

Сланкі (повзучі)

Новые популярные сорта многолетних метельчатых флоксовДо першої групи відносяться квітучі рослини, які зацвітають в середині травня. Одним з найбільш широко поширених видів вважається шилоподібний. Квітки бувають найрізноманітнішої забарвлення, залежно від виду – білі, яскраво-червоні, рожеві, червоні або пурпурові. Свою назву цей гібрид отримав завдяки листі, яка має шиловидную форму. Довжина листової пластини варіюється від одного до двох сантиметрів.

Селекціонерами виведено багато нових видів, які відрізняються за формою і забарвленням квіток, вимогам у догляді.

 • Флокс Дугласа – ще один ранньоквітнучий вигляд. Це низькоросла рослина з білосніжними, світло-рожевими чи фіолетовими квітками.
 • Флокс чарівний утворює густі кисті з численних квіток, які розташовані над листям. Він зацвітає на початку червня. Невибагливий багаторічник, який охоче використовують для створення живописних композицій у сходів, підпірних стін.
 • Флокс роздвоєний – унікальний сорт, використовуваний у квітниках з високорослими квітами.
 • Сорт Ругелли відрізняється високими декоративними якостями. Він швидко розростається і рясно цвіте. З нього створюють шикарні густі килими, посипані пурпурно-блакитними суцвіттями.

Багаторічні флокси

Новые популярные сорта многолетних метельчатых флоксовБагаторічні, рыхлодернистые види починають цвісти відразу після сланких видів. Це перехідна група між почвопокровними і кущовими формами.

Найкращі сорти цієї групи:

 • Флокс розчепірений – невибаглива у догляді рослина, що виростає на території Канади. Друга назва – флокс канадський. У природному середовищі він рясно цвіте ніжно-блакитними квітками, видавничими фіалковий запах, який посилюється ближче до вечора. Період цвітіння припадає на кінець травня і закінчується в кінці червня. Ця рослина має безліч гібридів з різноманітною забарвленням – білого, фіолетового, лілового і ніжно-бузкового.
 • Флокс столоносный – багаторічник з пухкої дерниною, цвіте практично в один і той же час, що і розчепірений. Ніжні квітки, зібрані в щитковидні суцвіття, розпускаються на тонких квітконосах. Це швидко розростається рослина, яка здатна за короткий термін утворити густий і пишний килим з численними квітками ніжно-рожевого, білого або блакитного забарвлення, залежно від виду. Багаторічні низькорослі види у формі чагарників з’явилися в наших садах не так давно. Це нові гібриди, цвітіння яких настає в середині червня. Найпопулярнішим видом вважається каролінський. На сьогоднішній день виведено два різновиди цього сорту: Місіс Пингард – високорослі квіти, досягають 1 метр висоти, утворюють дуже ніжні, витягнуті суцвіття, і Білл Бакер — відрізняється декоративними квітками кармінно-рожевого забарвлення.

Високорослі флокси

Новые популярные сорта многолетних метельчатых флоксовБагаторічні флокси високого зросту – це найпоширеніші кущові рослини. Завдяки ранньому і тривалому цвітінню, вони дуже цінуються квітникарями.

Кращі високорослі сорти:

 • Арендс, цей сорт цвіте дрібними квітками, розташованими на тоненьких ніжках. Якщо рослині провести обрізку відразу після цвітіння, воно може зацвісти повторно в кінці літа. Це одна з головних особливостей цих квітів.
 • Плямистий – багаторічна рослина з тонкими зеленими стеблинками з пурпуровими вкрапленнями. Листя вузькі, дрібні, суцвіття мають циліндричну форму. Це невибаглива рослина, що росте як на сонячному ділянці, так і в притіненому місці.

Сорти волотистих флоксів

Новые популярные сорта многолетних метельчатых флоксовСамим яскравим і популярним представником цієї групи є флокс волотистий. Він є родоначальником більшості найвишуканіших сортів. Особливою популярністю користуються махрові гібриди з різноманітною забарвленням квіток. Волотистий вид – високорослий квітка з прямостоячими стеблами, що досягають метрової висоти. Дрібні квіточки бувають червоного, рожевого або фіолетового забарвлення. Крім яскраво-виражених форм, існують більш ніжні види. Це флокси волотисті з білосніжними, світло-рожевими і блакитними квітками.

Квітучі волотисті гібриди видають приємний терпкий або солодкий аромат. Пік декоративності припадає на вечірній час доби.

Для любителів насичених і яскраво виражених ароматів підійдуть волотисті гібриди – Uspech, Graefin von або Schwerin Dorffreude. В даний час селекціонери займаються виведенням середніх екземплярів. Флокс волотистий висотою до півметра і з тривалим цвітінням – відмінний варіант для клумб і маленьких квітників.

Самі невибагливі сорти:

 • Новые популярные сорта многолетних метельчатых флоксовWhite flame – декоративний волотистий гібрид невисокого зросту. Білі, великого розміру квітки стоншують дивовижний аромат.
 • Red flame – витончений чагарник компактної форми, виростає до 50 см висоти. Характеризується тривалим і пишним цвітінням.
 • Nora Leight. Цінується за тривале цвітіння в період з серпня по вересень. Квітки білі, дрібні, зібрані в щільні великі суцвіття.
 • Uspech – шикарні волотисті квіти. Величезні квітки фіолетового забарвлення з білою зіркою по центру приваблюють своєю увагою.
 • Флокс волотистий Wenn schon denn schon – швидко розростається чагарник з міцними стеблами. Витончені квіточки бузкового забарвлення з білою зіркою всередині утворюють великі суцвіття середньої щільності.

Флокси волотисто – невибагливі у догляді рослини. При належному догляді і умови утримання виростити ці квіти може будь-який садівник.