Ломикамінь — вирощування з насіння, догляд в домашніх умовах (фото і відео рекомендації)


Ломикамінь, досить поширений багаторічний квітка, який найчастіше використовується як декоративна рослина для прикраси садових і присадибних ділянок. Так як це трав’яниста рослина виростає в природному середовищі в тріщинах скель, круч, його прийнято застосовувати в якості прикраси альпійських гірок та підпірних стін. Тому ломикамінь і стала одним з найпопулярніших кольорів, вирощування з насіння яких, для подальшого застосування в ландшафтних композиціях, цілком доступно в домашніх умовах.

Переваги рослини

Камнеломка - выращивание из семян, уход в домашних условиях (фото и видео рекомендации)Перевагою ломикамені є не тільки привабливий вигляд квітучої килима. Але ще й такі особливості, як компактність, морозостійкість і довговічність. А після того, як вона відцвітає можна зібрати чимало насіння, які стануть посадковим матеріалом для подальшого розмноження.

Сімейство камнеломкових, до якого належить і ця квітка, налічує понад 350 різновидів, що зустрічаються по всьому світу. Ставляться до такого виду рослин і багаторічні і однорічні ломикамені, що відрізняються висотою стебел і забарвленням квітів, які можуть бути білими, рожевими і навіть червоними.

В цілому, ломикамінь являє собою невеликі кущисті килими, листя яких зібрані в прикореневі розетки і мають зелене забарвлення з сріблястим відтінком. Стебла ломикамені можуть виростати до 70 см у висоту, залежно від сорту рослини. Квітки цієї садової культури п’ятипелюсткові з діаметром до 2 див.

Насіння ломикамені маленькі, чорні. Володіють високим відсотком схожості. І, як правило, в домашніх умовах ростуть з грунту вже на 6-8 день.

Ломикамінь – рослина досить унікальне, бо як вирощування її на початковому етапі передбачає обробку насіння холодом. Саме ця цікава особливість впливає на схожість сіянців.

Коротка відео-інструкція ознайомить вас з деякими особливостями рослини і допоможе скласти загальне уявлення про камнеломке тим, хто раніше не чув про неї.

Підготовка до посіву

Камнеломка - выращивание из семян, уход в домашних условиях (фото и видео рекомендации)Посівом насіння в домашніх умовах можна починати займатися вже з приходом квітня. Придбані насіння обробляють холодом. Цей процес полягає в тому, що в невелику ємність кладеться трохи грунту, бажано легкого і злегка зволоженої. Насіння викладаються на поверхню грунту, після чого ємність варто поставити в холодильник на 2-3 тижні.

Після закінчення строку, ємність з сіянцями виймається і поміщається на підвіконня світлого вікна. Для створення тепличних умов і в цілях швидкого проростання насіння ємність коштувати накривати поліетиленовою плівкою. Далі варто підтримувати для цієї міні-теплиці температуру в проміжку від 18 до 20 градусів. При правильному дотриманні строків обробки і температурного режиму, перші сходи з’являться вже через тиждень і будуть такими, як на фото.

Подальше вирощування полягає в тому, щоб дочекатися появи міцних листків рослини і пікірувати сходи в шухлядки з великим об’ємом.

Як правило, перші листочки сходів ломикамені дуже слабкі, тому процес пікіровки варто проводити після появи другого аркуша.

Серед досвідчених квітникарів прижилася одна прикмета, яка стосується термінів схожості насіння. Якщо протягом 2 – 2,5 тижнів сіянці не проросли, то, на жаль, вже і не проросте.

Садіння у відкритий грунт розсади

Камнеломка - выращивание из семян, уход в домашних условиях (фото и видео рекомендации)Отриману з насінь розсаду можна висаджувати на відкритій місцевості вже на початку літа. Для ломикамені відмінною буде среднеплодородная грунт з хорошим дренажем. Саме тому, що такі рослини не переносять застою вологи в ґрунті, їх вирощування і проводиться на схилах та в ущелинах каменів. Розсаджують розсаду на відстані 8-10 см одна від одної, щоб розростаючись, квітковий килим здавався суцільним.

Висаджуючи саджанці ломикамені, бажано не видаляти грунт з коріння рослини. Якщо дозволяють параметри ємності міні-теплиці, то можна спробувати розрізати грунт подібно пирога, щоб поділити їх на частки. Згодом, за допомогою лопатки, частки висаджують разом з шматком землі.

Легко приживеться і ломикамінь в грунті з легким складом. Можна сказати, навіть з бідним. Непогано відноситься ця квітка до наявності вапна в ґрунті.

Важливо пам’ятати, що в землі не повинна застоюватися вода.

Як доглядати за висадженими квітами

Камнеломка - выращивание из семян, уход в домашних условиях (фото и видео рекомендации)Подальший догляд простий. В цілому, що необхідно буде забезпечити квітам ломикамені, це:

  • Регулярний полив. Рослині потрібно забезпечити регулярний полив помірний, але щоб при цьому грунт встигала просихати. Не варто допускати затоки грунту, щоб не нашкодити квітці. Недолік поливу можна помітити відразу станом рослини. Зокрема, розміри кожної квітки почнуть зменшуватися, а на листках можуть з’явитися бурі плями.
  • Підживлення. Комплексні добрива чудово підійдуть камнеломке. Першу підгодівлю можна здійснювати вже через 7 днів після пересадки розсади на постійне місце в саду.
  • Розпушування і прополка грунту.

Висаджена ломикамінь при правильному догляді незабаром почне розростатися, і з її допомогою можна буде прикрашати досить великі ділянки.

Правда, цвітіння ломикамені настане лише через рік. Однак якщо посадити саджанці в сонячному місці і не забезпечити хороший догляд в плані поливу, то квітучий килим може вичерпатись і обзавестися «проплешинами».

Квіти в саду

Камнеломка - выращивание из семян, уход в домашних условиях (фото и видео рекомендации)В цілому, кожен вид ломикамені вимагає особливий догляд. Для деяких різновидів більш придатними є вологі ґрунти, для інших – посушливі. У помірних же природних умовах найчастіше зустрічається ломикамені Тіниста (міська) і Арендса.

Саме ломикамінь Арендса найчастіше зустрічається в садах і стала незамінним атрибутом альпійських гірок. Багаторічна ломикамінь Арендса може рости як у півтіні так і на відкритих сонячних ділянках. Цвітінням цей вид рослини радує з кінця травня до початку червня. Квіти цього виду можуть бути білими, рожевими та пурпуровими, як на фото.

На одному місці ломикамінь Арендса може рости досить тривалий термін, який може тривати до декількох років. Але все ж догляд за таким рослиною необхідно організувати належним чином. І, коли подушка куща почне старіти і «розвалюватися», варто омолоджувати рослина.

Як можна побачити, догляд за ломикаменем не вимагає особливих знань. А вирощування її може стати захоплюючим і захоплюючим процесом.