Квітучі цибулинні кімнатні рослини та догляд за ними


Серед усіх існуючих різновидів домашніх квітів особливе місце в квітникарстві займають цибулинні кімнатні рослини. Вони володіють високою декоративністю надземної частини і користуються великою популярністю у весняному ландшафтному дизайні парків і квітників. Цибулинні квіти вирощують на зріз для створення квіткових кошиків, букетів і весняних композицій. Багато з них цілком успішно ростуть у кімнатних умовах.

Найпопулярніші домашні рослини цибулинна групи

Амариліс

Цветущие луковичные комнатные растения и уход за нимиВишукана рослина, що належить сімейству Амариллісові. Батьківщина зростання – Південна Африка. Цвіте трубчастими квітками червоного, ніжно-рожевого або білого кольору. Квітки зібрані в зонтичні суцвіття і розташовані на довгому квітконосі, висота якого становить близько сімдесяти сантиметрів. Цвіте амариліс восени. Цибулина має грушовидну форму, наполовину покрита грунтом. Догляд за цією рослиною нескладний. Все, що потрібно забезпечити цьому экзоту, – це хороше освітлення, регулярні, помірні поливи, низький рівень вологості повітря і період спокою взимку.

Амариліс розмножується цибулинами-дітками. Вперше ця рослина зацвітає на третій рік після посадки. Цю рослину можна розмножувати і з допомогою насіння. Правда, зацвітуть такі рослини тільки на шостий-сьомий рік після посіву насіннєвого матеріалу.

Валлота

Цветущие луковичные комнатные растения и уход за нимиДекоративно квітуче багаторічна рослина родини Амарилісових, який володіє довгими листям темно-зеленого кольору. У дикій природі ця рослина росте в субтропічних регіонах Африки. В даний час виведено кілька різновидів цієї квітки з великими квітковими бутонами. Рослина має добре розвинену яйцевидну цибулину. Більша її частина знаходиться в землі. Дорослі рослини утворюють безліч діток-цибулин. При гарному догляді і розвитку цибулин, ця рослина може зацвісти два рази в рік.

Квіткові бруньки формуються на довгому безлиственном квітконосі. Квітки симетричні, зібрані в суцвіття у вигляді зонтика. У самого заснування суцвіть формуються за дві приквіткових луски. Оцвітина у формі воронки або дзвоника виростає до десяти сантиметрів в діаметрі. Залежно від різновиду валлоты, забарвлення оцвітини буває білосніжним, рожевим або червоним. Тривалість цвітіння валлоты становить п’ять-сім днів.

Це невибаглива у догляді рослина, яка може рости як на світлі, так і в півтіні. Валлота потребує захисту від прямих сонячних променів, помірної вологості повітря, частих і помірних поливах, а також – регулярних підгодівлі.

Розмноження цієї квітки здійснюється з допомогою цибулин в процесі пересадки навесні.

Гіацинт

Цветущие луковичные комнатные растения и уход за нимиЦе, мабуть, самий частий обиватель в будинках і квартирах, що належить до групи цибулинних рослин. Декоративний багаторічник з сімейства Лілейні родом із Середземномор’я і Малої Азії. Це цибулинна рослина з вузьким листям і довгим безлиственным квітконосом, довжина якого становить тридцять сантиметрів.

Гіацинт цвіте дуже красивими восковими квітками дзвоноподібної форми. Довжина однієї квітки варіюється від трьох до п’яти сантиметрів. В залежності від сорту, забарвлення квітів може бути білосніжним, світло-рожевим, блакитним, жовтим, яскраво-рожевим і фіолетовим.

Гіацинт вшановується багатьма квітникарями завдяки вишуканому аромату квіток і тривалому періоду цвітіння. З кожної цибулини виростає по одному квітконосу. У квіткових магазинах є в продажу цибулини, призначені на вигонку. Якщо їх посадити у вересні, то можна отримати квітучі гіацинти до Різдва.

Догляд за цибулинними гіацинтами практично такий же, як і за іншими кімнатними рослинами. Цій квітці потрібне гарне освітлення, регулярні зволоження ґрунту, удобрення і однаковий температурний режим.

Розмножити ці кімнатні квіти будинку можна кількома способами – цибулинами-дітками, материнськими цибулинами і цибулинними лусочками.

Гіппеаструм

Цветущие луковичные комнатные растения и уход за нимиРослина, що росте в тропіках і субтропіках Південної Америки. На відміну від інших кольорів цієї групи, гібридні форми гиппеаструма відрізняються високою декоративністю надземної частини і тривалим періодом цвітіння. Зрізаний букет квіток гиппеаструма зберігає свою красу протягом десяти-дванадцяти днів.

Існує понад сімдесят різновидів цього екзота. Всі вони – декоративно-квітучі гібриди. Це рослини з великими цибулинами, з яких виростають довгі ременеподібні листя. Квітконоси оголені, довжиною до сімдесяти сантиметрів. В залежності від виду, квітки цієї рослини бувають різного забарвлення: білого, червоного, рожевого. На одній цибулині може сформуватися одночасно кілька квітконосів з двома-трьома квітковими бутонами.

Цибулини рослини отруйні, тому слід дотримуватися всіх правил безпеки в роботі з ними.

Догляд за гиппеаструмом такий же, як і за іншими цибулинними домашніми квітами. Він включає системний полив, регулярні підгодівлі, яскраве освітлення і стабільний температурний режим. Взимку, в період спокою, гиппеаструм поміщають в прохолодне місце, припиняють вносити підживлення і скорочують полив. Розмножити цю квітку можна цибулинами або насінням.

Зефірантес

Цветущие луковичные комнатные растения и уход за нимиДекоративно-квітучий багаторічник з вузькими довгими листям. Довжина одного аркуша становить сорок сантиметрів. Це кімнатна рослина родом з тропічних зон Куби. В даний час існує два різновиди зефірантеса, які вирощують в домашніх умовах – білий і великоквіткова.

Обидва види мають округлу, не дуже велику цибулину, яка знаходиться під землею. Поява листя відбувається разом із формуванням квіткових бутонів. Зефірантес цінується за декоративність квіток і тривалість цвітіння – з початку весни і майже до кінця літа. Квітки великі, що нагадують за формою воронку, розташовані на довгих безлиственных квітконосах. Цвітіння однієї квітки триває всього два дні, після чого з’являються нові квіткові бутони.

Догляд за цибулинними зефирантесами досить простий. Це світлолюбні квіти, тому, перш за все їм потрібно хороше освітлення. Крім того, зефірантес потребує частих, але помірних поливах і низькій вологості повітря. Розмножується це цибулинна рослина з допомогою діток-цибулинок або насіння.

Клівія

Цветущие луковичные комнатные растения и уход за нимиЦибулинна кімнатна рослина з шикарними листям і квітками. У природному середовищі ця квітка росте на території Західного узбережжя Південної Африки, де висока вологість повітря.

Клівія – невибаглива у догляді вічнозелена рослина, яка володіє дуже красивими шкірястими темно-зеленими листками подовженої форми. Квітки великі, зібрані в суцвіття. В одній квіткової стрілі може сформуватися до тридцяти квіткових бутонів.

Існує безліч різновидів кімнатних кливий. Всі вони відрізняються за формою, кольором листя і квіток. Квіти бувають найрізноманітнішого відтінків – від світло-жовтого до темно-червоного кольору. Клівія – тіньовитривала цибулинна рослина, яка не потребує високої вологості повітря і яскравому освітленні. Щоб домогтися пишного і барвистого цвітіння, цієї квітки потрібно забезпечити грамотний період спокою: температурний режим в межах десяти градусів і помірний полив після кожного просихання грунту.

Розмножити клівію можна за допомогою бічних пагонів, кожен з яких повинен мати по кілька листочків. Їх відокремлюють в процесі пересадки квітки, після чого відразу висаджують у грунт.

Неріне

Цветущие луковичные комнатные растения и уход за нимиТрав’яниста цибулинна рослина з декоративними ремневідной листям і численними квітками. Ця квітка родом з гірських районів Південної Африки. Незвичної форми квітки різних відтінків – рожевого, білого, червоного, складаються з відігнутих тому і хвилястих по краях пелюсток. Великі декоративні квіти, зібрані в зонтичні суцвіття, розташовані на довгій безлиственной квітковою стрілкою.

Листки з’являються після того, як розпустяться квіткові бутони. Довжина листової пластини досягає тридцяти сантиметрів, ширина – три сантиметри. Основний догляд за неріне в кімнатних умовах складається з помірних поливів, своєчасної пересадки, гарної освітленості. На відміну від інших кольорів цієї групи, період спокою у неріне настає влітку, і в цьому його особливість. Період цвітіння неріне припадає на осінь – середину жовтня, зростання цибулин і листя – на зиму. Розмножується неріне з допомогою цибулинок-діток або насіння, отриманих з опыленных квіток.