Ехмея — догляд в домашніх умовах, правильна пересадка і розмноження


Багато квітникарі, які вирощують в домашніх умовах квітка ехмеі, знають, що це екзотична рослина доволі примхлива. Виростає в природному середовищі, ехмея є эпифитом, тобто ростуть на деревах рослинам. У кімнатному ж квітникарстві вона вимагає певних умов. Тому далі ми розповімо, як здійснювати догляд за ехмея в домашніх умовах.

В оптимальних умовах, при вирощуванні квітки в будинку, можна домогтися не тільки хорошого розвитку рослини, яке буде виражатися в інтенсивному рості. Можливо побачити і цвітіння ехмеі, який зможе не тільки прикрасити інтер’єр, але і стати прекрасним результатом того, що догляд за нею вчиняється правильно.

 • Як розмножувати рослина
 • Як пересаджувати квітка
 • Опис рослини

  Эхмея - уход в домашних условиях, правильная пересадка и размножениеДля тих, хто ще не знайомий з квіткою, наведемо невеликий опис з фото. Екзотична ехмея, що прийшла до нас із Бразилії, відноситься до сімейства Бромелієвих (Bromeliaceae). Рослина це являє собою акуратну розетку з м’ясистих листків з довгим щільним квітконосом, який прикрашає під час цвітіння надзвичайно красивий квітка, що нагадує зірку. Наскільки це явище чудово, можна побачити на фото.

  Квіти ехмеі, як і її листя, можуть значною мірою відрізнятися. Наприклад, присоцветная листя може бути і строкатою, і однотонним. Але її ефектний зовнішній вигляд завжди актуально декоративний.

  Особливістю ехмеі є те, що рослина здатна цвісти лише один раз, після чого, на жаль, воно гине.

  В результаті цвітіння ехмея утворює плід – ягоду. Однак вкорінюється в домашніх умовах квітка чудово.

  Що необхідно такій рослині, произрастающему в будинку

  Так як квітка має тропічні коріння походження, можна сміливо припустити, що основний догляд за нею повинен полягати в хорошому освітленні, поливах, а також дотримання оптимального температурного режиму. В цілому, доглядати за рослиною не складно, але все ж варто приділити увагу кожному з пунктів догляду.

  Освітлення

  Эхмея - уход в домашних условиях, правильная пересадка и размножениеЕхмея відноситься до категорії рослин, які люблять світло. При цьому бажано доступ прямих пекучих сонячних променів до рослині захистити. Найчастіше, вирощуваної в домашніх умовах ехмее створюють штучну тінь за допомогою жалюзі або штор.

  Взимку, коли світловий день не достатньо тривалий для квітки, догляд повинен передбачати додаткове освітлення. Тому біля горщика з ехмея бажано поставити ультрафіолетову лампу і включати її не менш ніж на 5 год на добу.

  Відмінним варіантом для вирощуваної в будинку (квартирі) ехмеі буде її розміщення на підвіконні східного або західного вікна.

  Полив

  Эхмея - уход в домашних условиях, правильная пересадка и размножениеДля цієї екзотичної культури, що панувала в кімнатних умовах приміщень, полив є головним пунктом, за яким повинен здійснюватися догляд. І регулярність його проведення не менш важлива. Тому, приблизно з середини квітня і до приходу вересня, поливати помірно грунт у вазоні з ехмея необхідно приблизно 3 рази в тиждень. Ехмея, звичайно, витривала рослина, але полив, проводиться рідше, ніж зазначена норма, може несприятливо позначитися на розвитку квітки.

  Для поливів потрібно використовувати відстояну воду. Саму процедуру варто проводити наступним чином: невелику кількість води наливають у воронку розетки (де вона у квітки, демонструє фото), після чого зволожують грунт. Влітку і в посушливі дні всередину розетки воду можна наливати 2 рази в тиждень, взимку ж і в більш прохолодні періоди цю процедуру не потрібно проводити, обмежуючись тільки зволоженням ґрунту.

  Не менш важлива і вологість повітря в приміщенні, де вирощується ехмея. І в залежності від часу року, обприскування квітки варто проводити щодня – влітку, і 1 раз в тиждень – з настанням холодів.

  Эхмея - уход в домашних условиях, правильная пересадка и размножениеВажливим моментом є те, що належний догляд плані поливу повинен полягати в тому, щоб в розетці квітки, де утворюються листки, завжди була вода. Тільки завдяки цьому, ехмея може спокійно перенести посуху і кілька днів без поливу.

  Температура

  Температурний режим для «проживає» в будинку ехмеі повинен змінюватись в проміжку від +21 до +27 в літню пору. І не опускатися нижче покажчика +17 градусів взимку.

  Провітрювання

  Як і для більшості кімнатних рослин, які вирощуються в домашніх умовах, необхідним пунктом догляду має бути провітрювання.

  Регулярно відкриваючи вікна в приміщенні, щоб забезпечити ехмее доступ свіжого повітря, ви зможете сприяти активному розвитку рослини.

  Крім перерахованого вище, догляд за квіткою ехмеі в домашніх умовах також передбачає підживлення. Застосовують в якості підгодівлі комплексні добрива. Процедури по підкормкам проводять, як правило, навесні і влітку, два рази на місяць.

  Як розмножувати рослина

  Эхмея - уход в домашних условиях, правильная пересадка и размножениеВ домашніх умовах можна провести розмноження ехмеі двома способами: «дітками» (відводками) і посівом насіння. При виборі другого способу цвітіння культури настане лише через 3-4 роки після висіву сіянців. Розмноження за допомогою відсадків дасть результати у вигляді цвітіння через 1-2 роки.

  Посів насіння проводять в легкий торф’яний грунт і витримують в умовах високої вологості та при температурі від +23 до +26 градусів. Ємності з посадками цієї культури не потрібно поміщати на підвіконня з щедрим сонячним освітленням, але раз на добу, приблизно на 10 хвилин, плівку з ємності варто знімати, щоб паростки отримували свіже повітря. Розмноження таким методом передбачає пікіровку підрослих паростків в індивідуальні горщики і подальше вирощування при температурі, не опускається нижче +22 градусів.

  Догляд за майбутньою розсадою полягає у постійному утриманні ґрунту у помірному зволоженні протягом року.

  Спосіб вегетативного розмноження повинен здійснюватися у березні. Для цього методу підійдуть і молоді відростки (як на фото), мають всього декілька листя, і дорослі, з цілком сформованими коренями.

  Як пересаджувати квітка

  Эхмея - уход в домашних условиях, правильная пересадка и размножениеПересадка ехмеі може проводитися кожен рік. Тільки важливо здійснювати її навесні. Нова ємність для пересадки по глибині практично не повинна відрізнятися від попередньої, але в цілому, необхідно підбирати горщик, який буде трохи більше, ніж минулий.

  Грунт, яка вважається найбільш придатною для вирощування квітів ехмеі, повинна складатися з:

  • 2 частин дернової землі;
  • 2 частин листової землі;
  • 1 частини перегною;
  • 1 частини піску.

  Для створення найбільш комфортних умов для зростання ехмеі в домашніх умовах, у грунт можна додати шматочки деревного вугілля або деревну кору, попередньо подрібнену. Замінити ці компоненти можна перлітом, або рубане мохом.

  Щоб догляд за ехмея був найбільш комфортним для власника, і при цьому створював оптимальні умови в плані відведення води, при пересадці варто викласти дренажний шар в нову ємність.

  Після того, як була зроблена пересадка ехмеі, квітка ставлять у притененое місце. Поливати рослину не варто ще протягом 2-3 днів.

  Як можна побачити, догляд за ехмея, як і саме її вирощування, не утруднить квітникаря, якщо враховувати всі особливості рослини. У нагороду ж, якщо правильно доглядати за культурою, вона порадує Вас чудовим і прекрасним цвітінням.