Догляд за пуасентией в домашніх умовах і правильна пересадка, якщо опадає листя


Пуансетія – барвистий квітка, зацветающий під Різдво і Новий рік, радує багатьох своїми кремовими, рожевими і строкатими приквітками, прикрашеними темно-зеленим листям знизу. За формою квіти дуже нагадують зірку. Може тому рослина, дарує яскраві суцвіття до Різдва, називають Віфлеємською зіркою. Батьківщиною їх зростання є тропічна зона Мексики. Якщо вам подобається пуансетія, але ви не знаєте, який догляд в домашніх умовах їй потрібен – читайте далі.

 • Як змусити цвісти пуансетию
 • Як розмножити пуансетию
 • Пересадка і період спокою
 • Існують наступні проблеми у вирощуванні пуансетії
 • Опис і умови вирощування

  Уход за пуасентией в домашних условиях и правильная пересадка, если опадают листьяПуансетія прекрасна належить до родини молочайних. Квітка має отруйний сік, який може викликати роздратування і алергію, втім, як і всі представники цього сімейства. Цю квітку досить невибагливий. Єдине, що складно в догляді – це добитися її цвітіння в домашніх умовах. Здорове рослина, вирощена будинку, може досягати 35 см у висоту і радувати нас красою більше місяця з розпал зими.

  Температура

  Оскільки пуансетія є південним рослиною, то їй потрібно тепле повітря. Ідеальною температурою її змісту буде 20 градусів. Вона цілком успішно росте і при 25 градусах. Квітка дуже погано переносить протяги і різку зміну температури, в результаті чого, у нього опадає листя.

  Освітлення

  Для пуансетії кімнатній потрібне гарне освітлення, без прямого попадання сонячних променів, які можуть обпалити її листя.

  Рослина успішно росте на сонячному підвіконні, але в самий пригрів його бажано виставити в затінене місце. Влітку квітку можна виносити на вулицю.

  Полив

  Уход за пуасентией в домашних условиях и правильная пересадка, если опадают листьяДуже важливий грамотний догляд при кожному поливі. Поливати рослину потрібно рясно, та так, щоб земляний ком разом з рослиною був повністю просякнутий водою. Але при цьому застою води в піддоні не повинно бути. Кожне зволоження здійснюється у міру просихання верхнього шару ґрунту, головне щоб не було пересихання, інакше у рослини осипаються листя. У літній період, у жаркі дні рослина рекомендується часто обприскувати.

  Підживлення

  З настанням весни, в активний період росту, пуансетию починають підгодовувати. Удобрювати можна абсолютно будь-якими гранульованими чи рідкими мінеральними добривами через кожні 3 тижні.

  Протягом весняно-осіннього періоду рослині потрібні позакореневе підживлення. Для цього використовують добрива, що містять залізо, цинк, молібден. Розчин робиться із застосуванням невеликої дози добрива. Після такого підживлення листя пуансетії стають більш яскравими і свіжими.

  Як змусити цвісти пуансетию

  Уход за пуасентией в домашних условиях и правильная пересадка, если опадают листьяДля того щоб зацвіла пуансетія догляд в домашніх умовах їй потрібний дуже ретельний. Для цього різдвяного квітці необхідно забезпечити період спокою після цвітіння, а також скоротити штучно світловий день до моменту появи бутонів.

  Придбаний квітка в спеціалізованому магазині буде радувати вас яскравими квітами як мінімум два місяці, після чого він скидає зелене листя. Саме в цей момент йому необхідний спокій. Тут потрібен правильний догляд. Квітка прибирають з добре освітленого місця, полив скорочують до мінімуму і зрізають стебло до довжини 10 см від грунту. Рекомендується періодично зволожувати його, щоб не відбулося пересихання грунту.

  Уход за пуасентией в домашних условиях и правильная пересадка, если опадают листья

  І тільки на початку травня пуансетию пересаджують, а також збільшують полив до того моменту, поки у квітки не з’являться перші паростки. У цей період догляд за рослиною в домашніх умовах особливо важливий, якщо ви хочете домогтися бажаного результату.

  Уход за пуасентией в домашних условиях и правильная пересадка, если опадают листьяКвітка може випустити велику кількість пагонів, але з них необхідно залишити лише декілька – самі товсті і міцні. Решта просто акуратно зрізують.

  Далі слід регулярна підгодівля до самої осені. У вересні рослині необхідно забезпечити чіткий режим освітлення. На вечір квітка слід накривати не прозорим пакетом, а на ранок – виставити на добре освітлене місце. Слід запам’ятати, що час перебування рослини в темряві має становити не більше 14 годин. Такий режим дотримується протягом восьми тижнів. Полив необхідно здійснювати за необхідності, коли верхній шар грунту буде просихати.

  Оскільки освітлення стримує процес цвітіння пуансетії, досвідчені квітникарі рекомендують зменшити денний період квітки. Вже через 3 тижні рослина стане формувати перші квіткові бруньки. Дотримуючись таке правило, з приходом Різдва, квітка порадує вас своїми барвистими квітами. Дуже важливо, щоб температура в цей час була зниженою.

  Уход за пуасентией в домашних условиях и правильная пересадка, если опадают листьяТому викидати таку красу, після того, як вона відцвіла, не варто. Надайте квітці належний догляд в домашніх умовах, щоб зустріти барвисто всі новорічні свята. Такого квітці потрібна підвищена вологість повітря. Сухе повітря сприяє пожовтіння і обпадання листя.

  Для отримання детальної інформації, а такому квітці як пуансетія, догляд в домашніх умовах за якою ми зараз розбираємо, подивіться відео ролик.

  Як розмножити пуансетию

  Уход за пуасентией в домашних условиях и правильная пересадка, если опадают листьяРозмноження пуансетії здійснюється з допомогою верхівкових живців. Кожен держак повинен мати по 5 міжвузлів. Під час зрізу рослина виділяє молочний сік, який слід прибрати серветкою. Потім зріз присипають вугільним порошком.

  Для успішного вкорінення живців, їх обробляють стимулятором росту. Пророщування пагонів найкраще робити в міні теплиці або в горщиках, заповнених субстратом із суміші піску і торфу. Висаджені живці ховаються поліетиленом. У цей час їм потрібно своєчасний догляд – щоденне обприскування і провітрювання. Буквально через місяць пагони пустять молоді корінці. Тоді рослини окремо висаджують у горщики не великого розміру.

  Щоб квіти добре прижилися, на дно горщика слід покласти хороший дренаж з битої цегли або керамзиту. Це дозволить уникнути загнивання кореневої системи і появи хвороб.

  Пересадка і період спокою

  Уход за пуасентией в домашних условиях и правильная пересадка, если опадают листьяПроцес пересадки квітки здійснюється в середині весни. Перед цим третя частина стебел зрізається, і залишаються тільки сильні і товсті пагони. Пересадка проводиться щорічно методом перевалки. Перед настанням періоду спокою проводиться обрізка рослини, причому це слід робити кожен раз. Також обріз квітки здійснюється з метою надання йому декоративного вигляду. Для цього зрізаються і відщипують листя і пагони. Таким чином, квітці можна надати пишну і округлу форму.

  Пуансетія дуже рідко пошкоджується хворобами і шкідниками. В основному причиною в період її вирощування може бути тільки неправильно зроблений догляд.

  Існують наступні проблеми у вирощуванні пуансетії

  1. Уход за пуасентией в домашних условиях и правильная пересадка, если опадают листьяПри недотриманні потрібного температурного режиму у растенияначинают жовтіти і опадати листя. Для цього квітку слід переставити в те місце, де мікроклімат більш стабільний.
  2. Опіки на листках свідчать про прямому попаданні сонячних променів. Особливо небезпечні для квітки полуденні промені. Для цього рослині забезпечують щільний завісу або переставляють в затінене місце.
  3. Рясний полив може привести до загнивання коренів. Тому накопичену воду в піддоні необхідно виливати, щоб не було застою. Якщо трапилося так, що рослина уражена, загнилі корінці видаляють, а полив скорочують. Таку рослину висаджують в новий грунт.
  4. Єдиними шкідниками, вражаючими пуансетию є щитівка, і павутинний кліщ. Комахи змиваються з листя мильною губкою, потім обережно обмивають під теплим душем. Тут дуже важливо прикрити грунт поліетиленом, що шкідники не потрапили в неї. І ось таку процедуру поверхневої обробки квітки здійснюють до зникнення шкідників.
  5. Якщо рослина перебуває на запущеній стадії, то його рекомендується обробити інсектицидами.