Догляд за хедерой в домашніх умовах після покупки, коли рекомендується пересаджувати


Плющ або хедера – шикарне вічнозелена рослина, що має близько 15 різновидів. Плющ відноситься до сімейства Аралієвих. Він дуже добре прижився в субтропічному кліматі Америки, Європи, Північної Африки і Азії. Ця вічнозелена ліана завжди вважалася одним з найулюбленіших рослин садівників. Вона швидко розмножується і виглядає дуже ошатно. В домашніх умовах в основному вирощують плющ звичайний. За рахунок різноманіття форм і забарвлення цей вид хедеры має близько 100 різновидів.

 • Самостійне розмноження плюща
 • Шкідники і хвороби хедеры
 • Популярні сорти

  Уход за хедерой в домашних условиях после покупки, когда рекомендуется пересаживатьНайпопулярніші на попит вважаються рослини з жовтуватими, кремовими і білими плямами на листках (на фото). Такі форми рослини вимагають особливого догляду, вони більш примхливі, їм потрібно більше світла і тепла взимку в кімнатних умовах. Зазвичай хедера використовується в композиції до якого-небудь букету або ж просто для озеленення будинків, офісів.

  Опис плюща

  Як і у багатьох інших рослин сімейства Аральевых, квітки плюща не відрізняються особливою вишуканістю та красою. Вони являють собою зонтикоподібне суцвіття зеленого кольору. По закінченню цвітіння з’являються Уход за хедерой в домашних условиях после покупки, когда рекомендуется пересаживатьягоди зеленого кольору, які потім стають чорними, коли достигнуть (на фото). Квіти з’являються тільки у багаторічних рослин. Квартирні плющі в домашніх умовах зазвичай не цвітуть, незважаючи на ретельний догляд.

  Маючи таку велику масу листя, хедера вважається очисником повітря в будинку. Дуже популярні і її лікарські властивості. Плющ входить до складу багатьох лікарських препаратів. Він має відхаркувальну, спазмолітичну, антимікробну і протизапальну дію. Останнім часом його дуже часто використовують в зимових садах, для покриву грунту, озеленення стін і обрамлення вікон. Він швидко зростається з землею, використовуючи свої додаткові корінці, які розташовані на стеблах. Своїм многолистовым покривом хедера допомагає красти багато недоліків в інтер’єрі будинків і офісів, при цьому не потрібен особливий догляд.

  Оскільки ліана не вимоглива до грунту, то її можна сміливо підсаджувати до будь-якій рослині. Її вирощування не вимагає особливих зусиль в домашніх умовах. Але в будь-якому випадку, якщо не дотримуватися основних правил, то хедера різко починає хворіти і втрачати свій декоративний вигляд.

  Догляд за хедерой: головні правила і секрети

  Розташування

  Уход за хедерой в домашних условиях после покупки, когда рекомендуется пересаживатьВ цілому плющ є тіньолюбних рослиною. Але деякі форми цієї квітки, що мають строкате забарвлення листя, потребують додаткового освітлення. Але при цьому потрібно уникати прямого попадання сонячних променів в домашніх умовах.

  Це рослина не вважається теплолюбних. 18 градусів влітку та 7-12 градусів взимку – цілком прийнятна температура для його зростання та існування. Також, він добре переносить різні перепади температур, протяги. Його сміливо можна поставити на літній час на зимовий сад або виставляти в тінисте місце в саду, на балкон – догляд при цьому зводиться до регулярного поливу. Пересаджувати достатньо раз в сезон.

  Вологість

  Уход за хедерой в домашних условиях после покупки, когда рекомендуется пересаживатьКоли хедера знаходиться в прохолодному приміщенні, то і немає необхідності в рясному обприскуванні. При підвищеній температурі (від 20 градусів і вище), а також після виносу на свіже повітря листя хедеры в домашніх умовах потрібно часто зволожувати.

  Плющ — вологолюбна рослина. Він має поверхневу кореневу систему. Тому у весняно-осінній період його потрібно часто і регулярно поливати. Дивіться тільки не перестарайтеся, щоб не було застою води в горщику. У зимовий період це рослина також вимагає рясного поливу, але це за умови, якщо воно знаходиться в теплому місці.

  Якщо ж ви поставили його в прохолодному приміщенні, то полив потрібен лише тільки для підтримки вологості грунту.

  Пам’ятайте, що для цього рослини пересихання менш небезпечно, ніж надлишок вологи – при перезволоженні догляд полягає в підсушуванні грудки землі.

  Грунт і добрива

  Уход за хедерой в домашних условиях после покупки, когда рекомендуется пересаживатьЯк і будь-яке інше рослина, ліану теж потрібно удобрювати і підгодовувати. Для цього використовують добриво, призначене для декоративно-листяних рослин. У весняно-літній період хедеру рекомендується підгодовувати 2-3 рази щомісяця, а взимку – не більше 1 разу на місяць. Багато рослин, в тому числі і плющ, від надлишку добрив починають жовтіти і пересихати. Намагайтеся дотримуватися вищевказаної схеми підживлення. Після передозування грунт треба рясно полити кілька разів, давши воді стекти, а потім ком підсушити. Пересаджувати не треба.

  Оскільки грунт для вічнозеленої ліани не настільки принципова, то її можна посадити просто в грунтову суміш. Найчастіше до складу її входить дернова і листова земля, а також пісок і торф у рівних частинах. Хоча самим оптимальним варіантом буде субстрат універсальний. Він містить суміш перегною, піску й дернової землі – треба пересаджувати, коли коріння обплетуть весь ком.

  Обрізка

  Є ще один важливий момент — догляд, що стосується обрізки.

  Досвідчені садівники радять обрізати плющ під час інтенсивного росту. Це додасть рослині кущистість і шикарний декоративний вигляд.

  Занадто довгі стебла потрібно обрізати на третину всієї довжини і тільки навесні. Потім обрізані батоги можна використовувати для живцювання.

  Самостійне розмноження плюща

  Уход за хедерой в домашних условиях после покупки, когда рекомендуется пересаживатьХедера дуже швидко і легко розмножується, після покупки однієї рослини незабаром можна отримати стільки, скільки потрібно. Цей процес називається – живцювання (дивіться відео). Живці активно вкорінюються як в грунті, так і у воді.

  Після того, як рослина висаджено в землю, його прищипують, щоб створити йому гарний вигляд і форму на майбутнє. Слідом за успішним укоріненням живців, квіти можна розсаджувати в окремі горщики. Розмноженням плюща можна займатися в будь-який час року. Щоб рослина була кущисті і добре ветвилось, рекомендується зробити ще кілька прищипываний в перший рік висадки. Пересадку бажано робити навесні або влітку і не частіше 1 разу в два роки.

  Шкідники і хвороби хедеры

  Уход за хедерой в домашних условиях после покупки, когда рекомендуется пересаживатьОдним з найбільш широко поширених шкідників цієї рослини є червоний павутинний кліщ (на фото). Щитівка, цікламеновий кліщ, попелиця також вражають і призводять до його загибелі. Існує одна причина появи збудників хвороби цієї квітки – пересихання повітря. Якщо ви звернули увагу, що листя плюща почали сохнути, потрібно негайно вжити заходів. Для цього використовують карбофос, актеллик, актару або інсектициди. Ретельно обприскуйте розчином кожен листочок.

  Існують й інші труднощі, які виникають під час вирощування цієї дивовижної ліани:

  • коричневі і сухі кінчики листя – недолік вологи, підвищена температура і сухе повітря;
  • пожовтіння листя – надлишок вологи або добрив;
  • у ряболисті сортів плюща зеленіють листя – недостатнє освітлення;
  • великі відстані між листям рослини – недолік освітлення;
  • опадають тільки нижні листки – природний процес росту і розвитку рослини.