Догляд в домашніх умовах і розмноження антуріума


Антуріум – екзотична квітка, який приваблює своєю декоративністю і незвичайним зовнішнім виглядом. Це як раз те кімнатна рослина, яка може прикрасити будь-який інтер’єр в осінньо-зимовий період яскравими і красивими квітами. Адже антуріум цвіте майже весь рік. Ця рослина належить до сімейства Ароїдні. Батьківщина зростання квітки – тропічні регіони Південної і Центральної Америки. На сьогоднішній день існує понад 480 його різновидів. Для вирощування в домашніх умовах квітникарі використовують гібридні сорти. Квітучий антуріум, догляд в домашніх умовах за яким вимагає деяких знань, за повір’ям, приносить в будинок сімейне щастя.

 • Пересадка квітки
  • Підживлення
 • Розмноження антуріумів
 • Як отримати насіння і виростити з них квітку?
 • Омолодження
 • Чим хворіє антуріум?
 • Найпопулярніші антуріуми

  Уход в домашних условиях и размножение антуриумаАнтуріуми дуже популярні завдяки різноманітності і декоративності листя. Вони мають серцеподібну, округлу, лопатовидную форми з глянцевою або матовою поверхнею.

  • Антуріум Андре Дакота або андрианум є найпоширенішим видом. Декоративні лаковані квітки рослини розташовані на довгих квітконосах. Вони бувають білого, бордового, червоного або рожевого відтінку. Антуріум Андре, як і більшість різновидів цього сімейства, цвіте цілий рік. Особливістю антуріума Андре Дакота є те, що цю рослину можна вирощувати тільки в закритих приміщеннях.
  • Антуріум Червоний також користується великою популярністю у квіткарів. Це рослина зацвітає яскраво-червоними квітками, від яких просто неможливо відірвати погляд.
  • Велика частина антуріумів не має настільки декоративними якостями, як антуріум Андре або антуріум Червоний. Інші види вирощують як декоративно-листяних рослин. До них відносяться антуріум розсічений і антуріум кришталевий.

  Антуріум – рослина доволі примхлива і вимагає особливої уваги. Тим не менше, знаючи агротехніку і дотримуючи всі правила утримання, кожен може виростити цей тропічний квітка у себе вдома.

  Основний догляд за антуріумом в домашніх умовах

  Правильне освітлення

  Уход в домашних условиях и размножение антуриумаЦе квітка, яка потребує яскравому, але розсіяному світлі. Антуриуму протипоказані прямі сонячні промені. Незважаючи на те, що по своїй природі ця рослина тіньовитривала, розміщувати його в притіненому місці не стоїть. В таких умовах воно буде погано розвиватися і може взагалі не цвісти.

  Температура змісту

  Антуриуму підходить температурний режим в межах 19-25 градусів. У зимовий час квітка не рекомендується тримати поблизу опалювальних приладів. Також антуріум потрібно берегти від протягів. В цей час року квітці необхідно забезпечити температуру не вище 18 градусів тепла.

  Водний режим

  Враховуючи особливості вирощування цієї рослини в природному середовищі, йому потрібна висока вологість повітря в домашніх умовах. Щоб забезпечити це, квітка виставляють на піддон з водою і галькою, а також проводять часті обприскування повітря навколо нього. Саму ж листя, а тим більше квітки антуріума, зрошувати водою не можна.

  Краплі води, що потрапили на поверхню листя або пелюсток, перетворюються в білий наліт, який псує декоративний зовнішній вигляд тропічного екзота.

  Антуріум – вологолюбний квітка. Тому поливати його потрібно рясно, але не допускаючи перезволоження грунту. Як і для більшості кімнатних рослин, кожний наступний полив цієї квітки проводиться тільки після просихання верхнього шару землі. У цьому процесі необхідно дотримуватися такого правила – чим нижче температура в приміщенні, тим рідше повинен бути полив антуріума.

  Пересадка квітки

  Уход в домашних условиях и размножение антуриума Пересадка проводиться в невелику ємність, що активно стимулює інтенсивність його цвітіння. Дана процедура проводиться з метою забезпечення кращого росту і розвитку рослини. Квітка витягають зі старого горщика і разом із земляною грудкою висаджують в нову ємність. Перед посадкою на дно вазона укладають хороший шар дренажу з керамзиту або гальки. Дітей, що з’явилися на материнській рослині, в процесі пересадки відокремлюють і висаджують в окремі горщики. Пересадка антуріума в широку ємність сприяє формуванню нащадків.

  Щоб успішно пересадити ця квітка краще всього використовувати грунтову суміш із слабокислою реакцією. Її легко приготувати в домашніх умовах. Для цього знадобиться перегнійна, торф’яна і непросіяна листова земля з піском у співвідношенні 2:1:1:0,5. Підвищити волого — і повітропроникність такої суміші можна за допомогою подрібнених шматочків цегли, пінопласту або деревного вугілля.

  Кожна наступна посадка або пересадка квітки проводиться на велику глибину. При неправильному її розрахунку дуже ніжні коріння рослини можуть оголитися.

  Це може призвести до всихання рослини. Щоб цього уникнути, корінці квітки прикривають вологим мохом. У процесі кожної наступної пересадки необхідно збільшувати дренажний шар.

  Підживлення

  Це тропічна рослина в процесі розвитку має потребу в харчуванні. Квітка удобрюють у весняно-літній період один раз на чотирнадцять днів. В якості підгодівлі використовують готове добриво для орхідей і ароїдних.

  Розмноження антуріумів

  Уход в домашних условиях и размножение антуриумаПроводиться двома способами – діленням материнського куща і з допомогою бічних пагонів-нащадків. Обидва способи нескладні. Найчастіше розмноження проводиться в процесі пересадки квітів.

  Поділ кореневища проводиться гострим предметом. Місця зрізів обробляють вугільним порошком. Після цього розділені рослини висаджують в окремі вазони і поливають. Щоб молоді квіти прижилися, важливо їх не перелити, інакше вони просто згниють.

  Досить успішно здійснюється розмноження антуріума з допомогою черешка з одним листом і корінцем. Такий втечу дуже активно і швидко вкорінюється.

  Як отримати насіння і виростити з них квітку?

  Уход в домашних условиях и размножение антуриумаРозмноження антуріума можливо і за допомогою насіння, але це дуже складний і трудомісткий процес. Спочатку необхідно провести запилення квітки вручну. Для цього пензликом проводять з початку кілька разів. При наявності 2-3 примірників проводять перехресне запилення, при якому можна добитися кращого ефекту. Процедуру запилення здійснюють кілька разів протягом 2-3 днів.

  Через деякий час на качанах повинні з’явитися ягоди. Потрібно дочекатися, поки вони дозріють.Термін їх дозрівання становить 9-12 місяців, тому тут знадобиться терпіння. Очищені від м’якоті дозрілі насіння потрібно відразу садити в грунт, оскільки вони дуже швидко стають непридатними для посадки. Посів насіння проводиться поверхово, після чого їх злегка притискають до грунту і зволожують з Уход в домашних условиях и размножение антуриумапульверизатора. Посадкам забезпечують хороше освітлення і тепло з допомогою облаштованій міні-теплички. Якщо все зроблено правильно, то приблизно через 10-15 днів повинні з’явитися перші сходи.

  Приблизно через два місяці, коли на розсаді з’являться 2-3 листочка, її пікірують в окремі ємності. Через два місяці сіянці розсаджують ще раз. На стадії появи 6-7 листків молоді рослини садять в окремі посадкові ємності. Цвітіння у антуріумів, вирощених насіннєвим способом, починається на третій рік після посадки.

  Омолодження

  Дорослі екземпляри з часом потребують омолоджувальної процедурою. Це обумовлено тим, що в процесі росту і розвитку антуриумах відбувається процес відмирання нижніх листків і наростання верхніх.

  В результаті цього рослини втрачають свою декоративність. Тому у них зрізають верхівку з кількома міжвузлями і опускають у воду для вкорінення.

  Чим хворіє антуріум?

  Уход в домашних условиях и размножение антуриумаВ процесі росту і розвитку антуріум дуже рідко уражується хворобами і шкідниками. В основному, це відбувається через неграмотного догляду за квіткою:

  • В умовах зниженого температурного режиму на листі антуріума можуть з’явитися темні плями і крапки. Такій рослині необхідно більш тепле місце або скорочений полив.
  • Пожовтіння і засихання країв листя на квітці відбувається із-за недостатнього освітлення. Таке ж явище може бути викликане сонячним опіком. В даному випадку необхідно підібрати оптимальні умови утримання. Нехай це буде півтінь, ніж пряме сонячне світло.
  • Почорніння кінчиків листя відбувається з причини надлишку поживних речовин у ґрунті, наприклад, солей кальцію. Таку рослину необхідно пересадити в новий грунт.
  • Дуже часто любителі цього тропічного екзота не можуть зрозуміти, чому ж їх зелений улюбленець не цвіте у кімнатних умовах. Існує дві причини – пересадка квітки у велику ємність або неправильний догляд.

  В цілях профілактики появи шкідників, наземну частину антуріума протирають вологою ганчіркою.

  Не варто забувати, що антуріум відноситься до отруйних рослин, тому вирощувати його в хаті, де є діти, необхідно з особливою обережністю.