Догляд, розмноження і пересадка заміокулькаса в домашніх умовах


Заміокулькас – невибагливе декоративно-листяна рослина, яка знайома для багатьох під назвою «доларове дерево». Це рослина все частіше купують в офіси і вдома. Заміокулькас, догляд в домашніх умовах за яким хоч і складний, але дуже цікавий, багато господинь намагаються придбати, щоб привернути в будинок багатство. Але, важливо, щоб квітка не засох – тому запам’ятовуйте, як правильно за ним доглядати.

 • Пересадка заміокулькаса
 • Як розмножити доларове дерево?
 • Період спокою
 • Захворювання заміокулькаса і всякі інші неприємності
 • Важливі правила догляду за доларовими деревом

  Уход, размножение и пересадка замиокулькаса в домашних условияхЗаміокулькас невибагливий у догляді та вирощуванні, за що і цінується багатьма квітникарями. Це трав’яниста рослина з клубнеобразным коренем і щільними шкірястими листками, які можуть досягати 1 м у висоту. Для повноцінного розвитку і зростання доларове дерево ставлять в місці, де є розсіяне світло. Цей кімнатний квітка цілком успішно росте під прямими сонячними променями. Влітку заміокулькас виносять на свіже повітря, взимку – ставлять на підвіконні, за умови, що температура повітря в цьому місці не буде нижче 15 градусів.

  Цвітіння доларового дерева в кімнатних умовах практично неможливо. Хоча деяким садівникам вдалося цього добитися. Квіти заміокулькаса не мають декоративної цінності. Рослина випускає початок світло-зеленого кольору, оточений салатовим листом, немов покривалом.

  Світ

  Враховуючи те, що це південна рослина теплолюбна, догляд за ним має бути відповідним. Щоб запобігти витягування листя, яке відбувається від нестачі освітлення, рослина виставляють на освітлювані вікна. З-за нестачі світла листові пластини рослини глибоко посаджені, тонкі і слабкі. Така рослина втрачає свою декоративність.

  Полив і вологість повітря

  • Уход, размножение и пересадка замиокулькаса в домашних условияхДоглядати за цією квіткою в домашніх умовах зовсім нескладно. Перш за все, йому потрібно системний полив. Варто знати, що надлишок вологи для квітки, що росте в півтіні згубний. У заміокулькаса загниває бульба, в результаті чого рослина може загинути.
  • У період активного росту рослину поливають у міру просихання верхнього шару грунту. При цьому на піддоні не повинно бути застою води. Взимку квітка зволожують тільки після глибокого просихання ґрунту, приблизно наполовину горщика.
  • Вологість повітря мало чим впливає на проростання квітки в кімнатних умовах. Заміокулькас добре реагує на періодичні обприскування.
  • Перелив так само згубні для квітки, як і нестача вологи. У такого рослини починають опадати молоде листя.
  • При тривалій посусі квітка повністю скидає листя. Тим не менш, у такого примірника залишається бульба, за рахунок якого можна відновити рослина. Необхідно рясно полити квітку, і він знову випустить нові паростки.
  • Листя заміокулькаса періодично протирають, в цілях гігієни та поліпшення зовнішнього вигляду.

  Підживлення

  Підгодівля доларового дерева проводиться тільки в період вегетації. Навесні і влітку рослину підживлюють двічі в місяць. Годівля проводиться препаратами, призначеними для кактусів або сукулентів.

  Пересадка заміокулькаса

  Уход, размножение и пересадка замиокулькаса в домашних условияхПересадка заміокулькаса в домашніх умовах проводиться щорічно. Чим частіше здійснюється ця процедура, тим активніше буде розвиватися квітка. Для висадки рослини в новий вазон використовують грунтову суміш з піску, торфу, дернової і листової землі в рівних частках. Для поліпшення складу ґрунту можна додати невелику частину деревного вугілля. Пересадка доларового дерева здійснюється з використанням дренажу, який повинен займати четверту частину вазона.

  Пересадка заміокулькаса проводиться в не дуже об’ємний глиняний вазон. У широкому горщику рослина припинить своє зростання, нарощуючи тільки кореневу систему – бульба. Крім цього, в широкій ємності ймовірність переливу рослини дуже велика.

  На сьогоднішній день багато квітникарі знають, який догляд потрібен цієї квітки, але не всі знають, як його можна розмножити.

  Як розмножити доларове дерево?

  Уход, размножение и пересадка замиокулькаса в домашних условияхРозмноження заміокулькаса проводиться за допомогою листя або пір’я. Іноді, у опалого листа вже є сформований бульбу. Його відразу висаджують у підготовлений грунт, чекаючи появи нових листочків і формування кореневої системи. Від загального куща можна відокремити цілий аркуш або перо для отримання нового рослини. Посадковий матеріал підсушують протягом 3-4 днів, потім висаджують в піщаний грунт.

  Тривалість процесу укорінення, таким чином, залежить від величини листа, обраного для посадки. Чим меншою вона буде, тим пізніше він вкорениться. Найкраще розмноження заміокулькаса здійснюється з використанням листа. Доглядати за висадженим рослиною нескладно, головне, забезпечити йому помірний полив. Розмноження замилокулькаса листом можна здійснити у воді, правда, приживлюваність такого рослини в грунті дуже низька.

  Розмноження доларового дерева можна провести з допомогою стебла-кореневища, який має нирки. В подальшому з них можна отримати нові рослини. Ця процедура підходить для дорослих рослин, у яких оголюються наземна та підземна частини. Такі квіти потребують оновлення.

  Період спокою

  У зимовий час у доларового дерева настає період спокою, і рослина припиняє свій ріст. Багато садівники хвилюються з цього приводу, хоча це – природний процес. Напровесні, як тільки пригріє сонце, заміокулькас відновлює свій ріст. Поява нових листків на рослині – явище досить рідкісне, яке трапляється не частіше двох разів у рік.

  Захворювання заміокулькаса і всякі інші неприємності

  Уход, размножение и пересадка замиокулькаса в домашних условияхЗаміокулькас, як і багато інші рослини, може протистояти хворобам і шкідникам, якщо йому надати належний догляд. З-за відсутності цього він потерпає від нашестя павутинного кліща, борошнистого червця і щитівки. Лікування уражених примірників проводиться з використанням хімічних препаратів. Щитовку видаляють вручну, акуратно знімаючи з поверхні листя і стебел, потім рослина неодноразово обробляють мильним розчином.

  Дуже часто квітникарі зустрічаються з проблемою, коли в заміокулькаса жовтіє листя. Пожовтіння листя – природний процес у дорослої рослини. Якщо ж йде масове опадання молодих листочків, означає, що квітка страждає від надлишку вологи. Надалі це призводить до гниття клубнелуковиц. Така рослина можуть вражати різні хвороби та шкідники. Тоді заміокулькас акуратно виймають з вазона, обтрушують від старого ґрунту і ретельно оглядають кореневище. Загнили ділянки на клубнелуковице потрібно видалити, а місця зрізів – обробити вугільним порошком. Після цього рослина повністю обприскують розчином фундазолу, підсушують і висаджують в нову пУход, размножение и пересадка замиокулькаса в домашних условияхочву.

  Дуже часто на стеблах рослини може з’являтися плямистість. Плями без водянистості і гнилі є біологічною особливістю рослини. Темна плямистість на стеблах може свідчити про навалу щитівок.

  Крім цього, у заміокулькаса можуть зустрічатися і інші хвороби, наприклад, всихання листя. Причиною цього може бути неправильний догляд або механічне пошкодження квітки.

  Стеблова гниль – одне з найбільш частих захворювань доларового дерева. В результаті цього у рослини загниває бульбоцибулини. Причиною цієї хвороби також може стати важка земля, яка не забезпечує волого — і повітропроникність.

  Заміокулькас, догляд в домашніх умовах за яким не вимагає особливих зусиль і витрат, буде радувати своєю декоративним листям круглий рік – головне приділити йому увагу і турботу.